ROG 3080 12 GB Eva Edition 75 dereceye çıkıyor

Y

Yok hocam işlemci R7 5800X kullanıyorum.

Tamamen ticari durum o videolara bakıp serin diye ROG serisi alıyoruz sonuç maalesef bu şekilde oluyor ve hayal kırıklığı.

Serin zaten.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
cooler performance rating kısmında s tier soğutması olduğunu görebilirsiniz. Keşke benim kartım da 70 75 derecede çalışsa. Undervolt ile anca 80 altında kalıyor.

Değerli arkadaşlar başlıkta belirttiğim ekran kartını 1 haftadır kullanmaktayım. Bu kartı TD500 Cooler Master kasa içerisinde önde 3 fan arkada egzoz tek fan ve üstte sıvı soğutucunun üç fanı kurulumu ile kullanıyorum. Yaptığım testlerde olsun tam yük altında oyun esnasında olsun sıcaklıklar 70-75 arasında geziniyor. Kartın fan RPM ise %80'lerde yüksek sayılacak devirde otomatik olarak çalışıyor. Şimdi sorun şu bu kartın ROG serisi adı altında test videolarını izledim ve değerlerin 63-68 arası olduğunu gördüm. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.

Normal ROG STRIX 3080 gibi iyi soğutmaya sahip bir kart değil geçenlerde bu kartta indirim vardı vatan bilgisayarda 16 binliraya satılıyordu.

Ordan almıştım hocam zaten indirimi kaçırmak istemedim ama ısı olarak daha düşük bekliyordum bi tık üzüldüm
Başka konuda cevap yazmıştı. Burayada yazayım kasam Asus rog strix helios ekran kartı. Rog strix rtx 3080 12gb arkadaşımda senin aldığın kartı kullanıyor normal rog strix 3080 oyunda 55 derece sonra arkadaşın rog Eva Editionu taktık oyunda 68 derece pubg de benim kart 58 derece eva edition
kart 73 derece buradaki önemli faktör kasa ama dikkatimi çeken kısım senin kullandığın kartın soğutması benim kartın soğutma performansında geride kalıyor

Başka konuda cevap yazmıştı. Burayada yazayım kasam Asus rog strix helios ekran kartı. Rog strix rtx 3080 12gb arkadaşımda senin aldığın kartı kullanıyor normal rog strix 3080 oyunda 55 derece sonra arkadaşın rog Eva Editionu taktık oyunda 68 derece pubg de benim kart 58 derece eva edition
kart 73 derece buradaki önemli faktör kasa ama dikkatimi çeken kısım senin kullandığın kartın soğutması benim kartın soğutma performansında geride kalıyor
sanırım evet hocam eva edition sogutma konusunda geride neden böyle anlamadım ama tuhaf yani aynı kart aslında değerleer farklı

bu kart şuanda itopyada 32 bin tl civarında satılıyor umarım alacak arkadaşlar formlara bakarlar ve bu durumu göz önünde bulundururlar

Son düzenleme:

Geri
Yukarı