ROG Ally mi? Steam Deck mi?

@bkzgr imkan varsa laptop almak en iyi seçenek zaten. Mac alıp laptop alma imkanı yok ise Series S öne çıkıyor. Özel oyun yokken el konsolu alınmaz. Yapımcılar da bu saatten sonra öyle özel oyun çıkartmaz. Evden çıkartmayacağınız elim kadar alete de 20K verilmez. 🙂

Bende şu an aktif olarak Series S kullanmaktayım ve oynadığım oyunlara bakılırsa gayet yeterli bir konsol( benim için). Ayrıca ilerleyen süreçte ROG Ally almayı ciddi bir şekilde düşünmeye başladım :)

Not olarak ekleyeyim, benim derdim macOS sisteme geçip Windows'dan kurtulmak ama Steeam kütüphanemin boşa gitmesine gönlüm el vermiyor.

@bkzgr imkan varsa laptop almak en iyi seçenek zaten. Mac alıp laptop alma imkanı yok ise Series S öne çıkıyor. Özel oyun yokken el konsolu alınmaz. Yapımcılar da bu saatten sonra öyle özel oyun çıkartmaz. Evden çıkartmayacağınız elim kadar alete de 20K verilmez. 🙂
Neden el konsolu için özel oyun gereksin ki? ROG Ally sana bir Nintendo Switch olmayı vaat etmiyor. Sana her platformda istediğin oyunu oynama imkanı sunuyor. Epic-Steam-Game Pass fark etmez. El konsoluyla normal konsol arasında pek bir fark yok bence, sadece kullanım farkları var ancak Xbox benim beklentilerimi karşılamadı. Doğru düzgün oyun çıkarttıkları yok, game passe eklenen oyunlar tırıvızı. Ben 3. parti stüdyoların yaptığı AAA oyunları oynayacaksam neden Series S'e ihtiyacım olsun? Gider ROG Ally alırım hem Xbox kütüphanesiyle sınırlandırılmam, Steam-Epic oyunlarımıda oynayabilirim hemde istersem Game Passe de girebilirim. Series S ucuz ama beklentilerimi karşılamadı. Zaten Rog Ally gibi bir cihaza bende 20k vermem, makul bir fiyattan çıkarsa Series S'i satıp Rog Ally'e geçmeyi düşündüğümü belirttim.

Neden el konsolu için özel oyun gereksin ki? ROG Ally sana bir Nintendo Switch olmayı vaat etmiyor. Sana her platformda istediğin oyunu oynama imkanı sunuyor. Epic-Steam-Game Pass fark etmez. El konsoluyla normal konsol arasında pek bir fark yok bence, sadece kullanım farkları var ancak Xbox benim beklentilerimi karşılamadı. Doğru düzgün oyun çıkarttıkları yok, game passe eklenen oyunlar tırıvızı. Ben 3. parti stüdyoların yaptığı AAA oyunları oynayacaksam neden Series S'e ihtiyacım olsun? Gider ROG Ally alırım hem Xbox kütüphanesiyle sınırlandırılmam, Steam-Epic oyunlarımıda oynayabilirim hemde istersem Game Passe de girebilirim. Series S ucuz ama beklentilerimi karşılamadı. Zaten Rog Ally gibi bir cihaza bende 20k vermem, makul bir fiyattan çıkarsa Series S'i satıp Rog Ally'e geçmeyi düşündüğümü belirttim.
Şahsen ben God of war, Last of Us, Spider-man vb. exclusive oyunların peşinde olmadığım için bana Series S yetmektedir, sadece alan problemi yaşamaktayım. Oynadığım oyunlar: Modern Warfare 2019, Dead Cells, UFC4, Minecraft vb.

@bkzgr PC'den açıp televizyona yansıtabileceğim, gamepad ile oynayabileceğim oyunu neden elim kadar ekranda oynamayı tercih edeyim ki? 10 yıldır PSP kullanıyorum, özel oyunu olmasa hiçbir anlamı yok. Yeni çıkacak oyunları da 1080p'de açamayacaksa ne diye alınsın zaten. 🙂

@bkzgr PC'den açıp televizyona yansıtabileceğim, gamepad ile oynayabileceğim oyunu neden elim kadar ekranda oynamayı tercih edeyim ki? 10 yıldır PSP kullanıyorum, özel oyunu olmasa hiçbir anlamı yok. Yeni çıkacak oyunları da 1080p'de açamayacaksa ne diye alınsın zaten. 🙂
Daha Rog Ally çıkış yapmadan nasıl yeni çıkacak oyunları 1080pde çalıştıramayacağı fikrine ulaştın pek anlayamadım açıkçası. Xbox Series S'in beğenmediğim yanlarını yazdım, Xbox kütüphanesi ile kısıtlanmak beni memnun etmiyor ve özel optimizasyon gerektirdiği için geliştiricilerin uğraşmayıp oyunları 30fpsde çıkarmasından hoşnut değilim. Xbox'un konsollarını kendi oyunlarıyla da desteklemesi lazım ama bunu yapmıyorlar. Redfall patladı, Starfield'da patlarsa kesin olarak konsolu satacağım. İşime yaramıyor, ayda birkaç kere ya açıyorum ya açmıyorum. Bu arada Rog Ally fanboyu-hastası falan değilim, sadece makul fiyattan çıkış yaparsa tecrübe etmek için geçebileceğimi belirttim. Gönül isterki Nintendo Switch alıp Zelda oynayabileyim ama Nintendo mağazasında her oyuna 1400TL verme imkanım olmadığı için alamıyorum.

@bkzgr RPCS3 ile PS3 oyunlarını ancak açabilen bir cihaz yeni nesil AAA oyunları 1080p'de açamaz. GoW gibi yapımların hayranlığı yoksa, imkan da yoksa en mantıklı seçenek takılabilir ekran ile Series S almak. Bir anlamı yok el konsolunun. Güçlü PC + el konsolu yapılırsa ayrı tabi ama ona fa güzel bir bütçe lazım. O bütçeyle de gerek var mı tartışılır. 🙂

@bkzgr RPCS3 ile PS3 oyunlarını ancak açabilen bir cihaz yeni nesil AAA oyunları 1080p'de açamaz. GoW gibi yapımların hayranlığı yoksa, imkan da yoksa en mantıklı seçenek takılabilir ekran ile Series S almak. Bir anlamı yok el konsolunun. Güçlü PC + el konsolu yapılırsa ayrı tabi ama ona fa güzel bir bütçe lazım. O bütçeyle de gerek var mı tartışılır. 🙂
Şuanda Microsoft Türkiye garantili Xbox Series S almak istesen 10.699TL ödemen gerekiyor.
Onun üzerine biraz daha para ekleyip PC almak Series S'ten çok daha mantıklı. Rog Ally ve Steam Deck piyasada yeni bir türün kapısını aralayan konsollar oldukları için güçsüz oldukları doğru ama yeni oyunları açmaz demek çok iddialı bir çıkış. Rekabet arttıkça güçlü el konsolu geliştirme yarışıda hızlanacak, bu da el konsolu pazarının büyümesine olanak sağlar. Rog Ally'nin bilgisayarlara göre güçsüz olduğuna katılırım ama yeni oyunları açmaz diyecek kadarda iddialı konuşmam. Bende çıkıp ne olduğunu görmeden önce kesin almayı düşünmüyorum ama Series S'i satmayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı