ROG G513IH-HN002 LoL ve Valorant'ta düşük performans

İşletim sistemi
Windows 10

alibengin

Yoctopat
Daha fazla  
1 hafta önce Vatan Bilgisayar'dan sıfır bir laptop aldım ve oyunları indirdim fakat League of Legends ve Valorant, sadece bu iki oyunda en yüksek ayarda da en düşük ayarda da FPS her zaman 120/100/90 gibi FPS aralıklarında geziniyor. Benim aldığım laptop monitörü 144Hz ve sistemime baktığımda benim sistemimden kötü bilgisayarların bu oyunlarda 300 FPS aldığına bile şahidim ve hiçbir FPS kısıtlaması açık olmamasına rağmen FPS bir türlü yükselmiyor. Monitörün 144Hz değerini bir türlü kullanamıyorum.

ASUS ROG STRIX G513IH-HN002
  • İşlemci: AMD Ryzen 7 4800H
  • Ekran kartı: GTX 1650
  • RAM: 8 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
1 hafta önce Vatan Bilgisayar'dan sıfır bir laptop aldım ve oyunları indirdim fakat League of Legends ve Valorant, sadece bu iki oyunda en yüksek ayarda da en düşük ayarda da FPS her zaman 120/100/90 gibi FPS aralıklarında geziniyor. Benim aldığım laptop monitörü 144Hz ve sistemime baktığımda benim sistemimden kötü bilgisayarların bu oyunlarda 300 FPS aldığına bile şahidim ve hiçbir FPS kısıtlaması açık olmamasına rağmen FPS bir türlü yükselmiyor. Monitörün 144Hz değerini bir türlü kullanamıyorum.

ASUS ROG STRIX G513IH-HN002
  • İşlemci: AMD Ryzen 7 4800H.
  • Ekran kartı: GTX 1650.
  • RAM: 8 GB.

Merhaba, kardeşim 3 gün önce aynı laptopu iade ettim. Nedeni; masaüstünde 1 Google açık işlemci 95 99 dereceleri gördü. Ve PUBG Mobile emülatörde daha eski 1650 MSI laptop ile 70 75 FPS alırken bu yep yeni ASUS ile 40 45 FPS ancak aldım. Direk iade ettim. Fakat bu ASUS laptopta "MUX Switch" denilen olay olabilir.

ASUS'un BIOS'undan yapılıyor galiba bu iş eğer yapılmıyor ise ayrı monitör takınca düzeliyor. Ama ümidim BIOS'tan bu ayırı yapmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı