ROM Portlamak

E Tab4 yazısını görünce içeriye atladım yıllardır çöp diye duran hatasız tablet dört gözle bekliyoruz hocam Android 5 olsun yeter en azından YouTube Netflix gibi uygulamalar açılır.

Orijinal ROM'undan tek tek Wi-Fi driverlarıyla alakalı dosyaları değiştirdim. Birkaç denemeden sonra tuttu 😀

Sürüm 4.3 maalesef, 5.X için belki deneme yapabilirim tekrardan. Uzun zamandır tablete el sürmüyorum bu bataklığa tekrar girme deliliği yapar mıyım bir fikrim yok😂 aslında ROM portlamak kolay ama bugları gidermek sorunsuz boot ettirebilmek vs zor. S3 ya da Galaxy Note 10.1 tabletin ROM'larını direkt kabul ediyor. Sadece kernel tabletin olması yeterli. Gerisi kafa yormaya ve uğraşmaya bağlı.

Arkadaşlar selam. Tableti sattım laptop aldım baktım ki pek işime yaramıyor uğraşmaya gerek olmadığını düşünerek verdim ve çok az da olsa idare eden bir laptop ile takas ettim @akincelik10 hocam size nasıl ulaşabilirim çünkü çok bilgili ve iyi birisiniz bu konuda belki biraz daha ilerleyebiliriz. Tableti verdikten sonra bilgisayar yazılımı ve donanımı hakkında eskisine göre daha çok ilerledim (bunun derslere eksisi olduğunu söylememe gerek yok galiba :D) neyse bu konuyu takip etmeye devam edeceğim herkese iyi günler kendinize iyi bakın :)

Arkadaşlar selam. Tableti sattım laptop aldım baktım ki pek işime yaramıyor uğraşmaya gerek olmadığını düşünerek verdim ve çok az da olsa idare eden bir laptop ile takas ettim @akincelik10 hocam size nasıl ulaşabilirim çünkü çok bilgili ve iyi birisiniz bu konuda belki biraz daha ilerleyebiliriz. Tableti verdikten sonra bilgisayar yazılımı ve donanımı hakkında eskisine göre daha çok ilerledim (bunun derslere eksisi olduğunu söylememe gerek yok galiba :D) neyse bu konuyu takip etmeye devam edeceğim herkese iyi günler kendinize iyi bakın :)

Vallahi elimde hala tablet, saklıyorum kıyamıyorum, ne aldınız yeni bilgisayar o tablet parasına çok merak ettim doğrusu, @akincelik10 akın abi bak kaç kişi seni bekliyoruz :D ROM yaparsan cennetlik olursun yemin ediyorum

Orijinal ROM'undan tek tek Wi-Fi driverlarıyla alakalı dosyaları değiştirdim. Birkaç denemeden sonra tuttu 😀

Sürüm 4.3 maalesef, 5.X için belki deneme yapabilirim tekrardan. Uzun zamandır tablete el sürmüyorum bu bataklığa tekrar girme deliliği yapar mıyım bir fikrim yok😂 Aslında ROM portlamak kolay ama bugları gidermek sorunsuz boot ettirebilmek vs zor. S3 ya da Galaxy Note 10.1 tabletin ROM'larını direkt kabul ediyor. Sadece kernel tabletin olması yeterli. Gerisi kafa yormaya ve uğraşmaya bağlı.

Hala bekliyorum abi

Son düzenleme:
Bu tabletle ugrasilmaz bataryasını söküp uydu cihazı bağladım televizyon olarak kullanıyorum.

Buradaki ROM'u deneseniz dönüş yapsanız olur mu? Eğer brick olursa olsun diyorsanız

Buradaki ROM'u deneseniz dönüş yapsanız olur mu? Eğer brick olursa olsun diyorsanız.

Yok çalışmaz tablette asla denemeyin. Bunu E-Tab 4'e portlamak gerekiyor zaten o kadar kolay olsaydı e Tab 4'ler için Android 11'e kadar sürüm desteği gelirdi :D

Geri
Yukarı