Ronaldo mu, Messi mi?

Messi'nin yaptığını ronaldo yapamaz ama Ronaldo'nun yapabildiği çoğu şeyi messi yapabilir.

Messi o kadar çok kafa golü atabilir mi? Rovaşata ile gol atabilir mi? Manchester United'da attığı frikikleri atabilir mi? Mavi formalıdan bahsediyorum.

Belki ronaldo en iyi dribling yapan değil ama sakatlanmadan önce dağlar kadar fark yoktu.

Messi o kadar çok kafa golü atabilir mi? Rovaşata ile gol atabilir mi? Manchester United'da attığı frikikleri atabilir mi? Mavi formalıdan bahsediyorum.

Belki ronaldo en iyi dribling yapan değil ama sakatlanmadan önce dağlar kadar fark yoktu.

Kafa bir kriter değil akla röveşata deyince akla ronaldo gelmez sakatlık sonrası frikik atamayacak hale geldi zaten.

Çoğu şeyi yapabilir dedim. Ona bakarsan Messi de Ronaldo da Muslera'nın yaptığı kurtarışları yapamaz.

Ronaldonun yaptığı şeyleri yapar demiş. Kafa bir kriter nasıl değil? Gayet de kriter. Sakatlık sonrasında attığı frikikler de var eskileri kadar iyi olmasa da.

Sakatlık sonrası frikik atamıyor eskisi gibi ayrıca yaptıklarından kasıt tam olarak kafa dribling değil kırılan rekorlar maç başına daha fazla gol atması daha fazla asist yapması 25 yaşında 4 ballon dor alması.

Futbolcu olarak Messi, insanlık olarak Ronaldo iyidir.
Yalnız bu iki futbolcunun karşılaştırılması çok büyük bir olay oldu yıllardı ha.
Kitaplar bile yazıldı.

Ronaldo başka seviyedir Messi başka. Ama şunda şüphe yoktur ki Ronaldo daha üst bir basamaktadır. Ronaldo ile Messi'nin sadece Barca kariyerini karşılaştırmak ne derece doğru? Sanırım Ronaldo'ya rakip sadece Ronaldinho'dur. En azından BENİM İÇİN.

Futbol olarak tüm kariyerinde Messi, ama belirli dallarda da Ronaldo'nun üstünlüğü var, özellikle de bu sezon. Kişilik olarak ise Ronaldoyu daha samimi buluyorum. Ancak ikiside azımsanamayacak ve bir daha gelmeyecek nitelikte kalitede efsane oyuncular, artık karşılaştırma yapmadan bu iki efsanenin son dönemlerini keyifle izlemenizi öneririm çünkü yeni jenerasyonda ne mbappe, ne haaland ya da x bir futbolcu asla aynı tadı vermeyecek. İkisi de karşılaştırılmayı sevmediklerini ve aynı sahneyi paylaştıklarını savunuyorlar. Hatta bu rekabeti de medyanın bu kadar körüklediğini Ronaldo bir röportajında söylemişti. Belkide çok iyi futbolcular yine gelecek ama, onların yerini ve rekorolarını kimse egale edemeyecek. Eski neslin şimdilerde Pele ve Ronaldinholara dediği gibi bizlerde "bir zamanlar Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi vardı" diyeceğiz.
1653420026567.png
1653420167413.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı