Rotring Tikky kalem 11 lira

Yere düşürülüp ucu yamulmadığı ve içine doğru dönmediği sürece uçları yemeden uzun seneler çalışır. Bizim sayısalcı çevrede geometrici veya matematikçi kalemi olarak bilinir :). O kadar çok Rotring kullandık ki artık ucu yamulsa veya hafif içine doğru kaçsa bile dikiş iğnesi veya toplu iğne yardımıyla ucunu eski haline getirebiliyoruz.

Bende toplu iğne ucu ile açmıştım bir keresinde. İnanılmaz iyi bir taktik. :D
Kalem-silgi-uç seti 25₺, sadece kalem ise o kırtasiye kazıkçıdır.
Sadece kalem olarak 15-20₺ arasında. Direkt üretici sattığı için burada 10₺ sanırım. Alınabilir, güzel kalemdir.

Kalem silgi uç set dediğiniz şeylere ihtiyacım olsa set şeklinde almak daha mantıklı ancak kalem hariç silgi ve uç olduğu için gerek yok fazladan para vermeye. Ben kırtasiye fiyatını güncel olarak bilmiyorum. En son 2020 sonlarında gitmiştim.

1620767111391.png

En iyi kalem budur. Bununla sınava girince otomatik aldığım not yükseliyor.

Teşekkür ediyorum ve aldım. Fakat bana göre orijinal değil çünkü eski 5 yıllık Rotringim(ucu kırıldı) bundan çok daha ağır :D Yine de gideri var alanlara hayırlı olsun.

Teşekkür ediyorum ve aldım. Fakat bana göre orijinal değil çünkü eski 5 yıllık Rotringim(ucu kırıldı) bundan çok daha ağır :D Yine de gideri var alanlara hayırlı olsun.

Bana da en başta öyle geldi ancak bunun yeni çıkan versiyonu olabilir diye düşündüm. Ucuz olması için parça kalitesi düşmüş olabilir. Çakma olma olasılığı çok düşük çünkü Amazon kendisi satıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı