RTX 2060 Amazon'dan Alınır mı?

2781 TL tutuyor ve gümrükte takılma riski diye bir şey yok hocam. Verigisini ve kargo ücretini verip alıyorsunuz zaten.

Ben mi körüm?
1548681276018.png
1548681289872.png

2781 TL tutuyor ve gümrükte takılma riski diye bir şey yok hocam. Verigisini ve kargo ücretini verip alıyorsunuz zaten.
Bu tür sitelerde son sayfaya gelmeden önce hep düşük fiyatlar gözükür. Nihai fiyat son ekranda gözükür, ben ürün için para ödeme noktasına geldiğimde bana böyle bir fatura çıkardı,

Screenshot

Ayrıca burası Türkiye, gümrükte bir şark kurnazı parayı alır cebe atar, kırk yıl uğraşır durursunuz o kurnazı bulmak için. Amazon ve Newegg de bu sorunu yaşayanlar oldu. Kesin yaşanır demiyorum, ama Newegg'de vergi ve gümrük vergisi ödemesine rağmen bir Fedex çalışanının gümrük parasını cebine indirmesinden ötürü bir arkadaş mağdur olmuştu. Mahkemesi de hâlâ devam ediyor. Hâlâ paranın nerede kaybolduğu, paranın başına ne geldiği bilinmiyor. Sonuç olarak Newegg de arkadaşa hiç yardımcı olmadı, inatla sizin gümrükte olan bir sorun bizi ilgilendirmez biz sizin paranızı gümrüğe ayırdık diyorlar.

Bu tür sitelerde son sayfaya gelmeden önce hep düşük fiyatlar gözükür. Nihai fiyat son ekranda gözükür, ben ürün için para ödeme noktasına geldiğimde bana böyle bir fatura çıkardı,

Screenshot
Çünkü Amazon'un kuru ile alışverişi seçiyorsunuz. USD'ye çevirir iseniz, asıl fiyatı (524.77 USD) göreceksiniz. Umarım daha önce böyle alışveriş yapmamışsınızdır.
1548681455743.png

Ayrıca evet, alınır. Neden alınmasın? Amazon garantisi de Türkiye'deki herhangi bir firmanın garantisini 5'e böler, 100'e katlar.

534 dolar ile 5.61 doları çarpınca da 2939 lira ediyor.
O 534 doları ödemeye kalktığınızda kartınıza kur 5.61 olarak yansıyacak, mevcut olan 5.28 kuru değil.

Ödemeyi USD seçip yaptığınızda, ücret çekilirken bankanın mevcut kuru üzerinden TL'ye çevrilip çekiliyor. Lütfen, yapmayın. Ayrıca 534 değil, 524 USD tutuyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı