RTX 2060 düşük ayarlarda düşük FPS

Enesklpk

Yoctopat
Daha fazla  
RTX 2060 6 GB ekran kartım var. Valorant oynarken grafikleri fullersem FPS'im artıyor ama düşük ayarlara çektiğim zaman FPS'inde bayağı bir düşme yaşanıyor. Sebebi ne olabilir sizce?

Yüksek ayarlarda oynayan birisi FPS oyunlardan anlamıyordur akıcılık ve mermilerin daha erken gitmesini istiyorsan her zaman düşük ayar ile oynicaksın mesela yüksek ayarlarda arka arkaya 3 kişiye Carbon atabilir misin :D

Evet atabilirsin.
Siz olayı çok yanlış anlamışsınız.
Düşük ayarlarda oynanmasının sebebi daha az efekt olması ve adamların daha rahat görülmesi.
Oyuna odaklanmak için yüksek ayarlarda oynanmaz.

Hocam işlemciniz nedir ona göre söyleyeyim.

Ryzen 1600.

Bak bu yüksek ayarlarda oyna diyen kesim oyundan zevk almak isteyen yani kendini geliştirmek istemeyen sadece oynim ama sadece zevk alim diyen kesim kesim değil tahminimce rankları Silver Gold arası bütün FPS oyunlarında ayarlar düşük oynanır.

İşte bende düşük ayarlarda oynamak istiyorum ama olmuyor FPS çok düsük.

Bak bu yüksek ayarlarda oyna diyen kesim oyundan zevk almak isteyen yani kendini geliştirmek istemeyen sadece oynim ama sadece zevk alim diyen kesim tahminimce rankları Silver Gold arası bütün FPS oyunlarında ayarlar düşük oynanır.

Ben yüksek oynanmasını söylemiyorum.
Ayrıca yazımınıza dikkat edin.
Siz sadece yanlış bilgi veriyorsunuz.
Ayarlar yükseldikçe input lag yükselmez.
Bunun açıklamasını yukarıda yaptım.

1600 AF'nin tek çekirdek performansı pek iyi değil ama güzel işlemci değiştirmene gerek yok Valorant gibi oyunda yüksek FPS diyorsan illa 5600X al iki katına çıkar FPS.

Yeni konular

Geri
Yukarı