RTX 2060 görüntünün bir süre sonra gitmesi

squos

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar topladım. Windows 10 yükledim. İlk gün her şey normaldi fakat yarın açtığımda görüntünün gelmediğini fark ettim. BIOS'a girebiliyorum. Tekrar Windows 10 yükledim. Masaüstü geldi bir süre sonra görüntü, klavye ve mouse gitti yine. Ben de tüm parçaları servise verdim. Sorun yok diye geri geldi. Tekrar Windows 10 yükledim yine yapınca 8.1 yükledim yine aynı şeyi yaptı. HDD'ye yükledim yine aynı. RAM'leri ve Anakartı değiştirdim yine aynı. Sorunu bir türlü çözemedim parçaları 2 kere servise gönderdim. İlk kurulumda Masaüstü geliyor belli bir süre sonra gidiyor yukarıdaki gibi. Sorun nedir?

Ryzen 5 2600X
MSI RTX 2060
MSI B450 Tomahawk
G.Skill Tridentz 2x8 3000MHz

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Erkan kartı servise gitti geldi bir sorun görülmedi denildi, anakartı bugün aldım. Sürücü değil herhangi bir şey windows güncellemeleri, league of legends yüklerken hatta windows yüklenirken gittiği oldu. Güvenli modda bilgisayar açılıyor hocam.
Tamam işte ekran kartı sorunlu. Kesinlikle. Servis'e durumu bildirip tekrar gönder gerekirse tüketici haklarına başvuracağını da belirt.
Görüntü hiç mi gelmiyor yoksa belli bir süre sonra gidiyor mu? İşlem yapmadığınız belli bir sürede uyku moduna geçmediğine emin misiniz?

Görüntü hiç mi gelmiyor yoksa belli bir süre sonra gidiyor mu? İşlem yapmadığınız belli bir sürede uyku moduna geçmediğine emin misiniz?
Şöyle anlatıyım görüntü sadece ilk Windows kurulumunda geliyor “masaüstü” gibi. Bir süre sonra gidiyor. Kapatıp açtığım zaman hiç windows gelmiyor. Sadece anakart logosu geliyor ve gidiyor. Uyku moduna geçmediğine eminim.

İşlemci fanını doğru monte ettiğinize emin misiniz? Temassızlık yapıp ısıdan dolayı kapanma yaşıyor olabilirsiniz. Ya da güç kaynağınız arızalı olabilir.

İşlemci fanını doğru monte ettiğinize emin misiniz? Temassızlık yapıp ısıdan dolayı kapanma yaşıyor olabilirsiniz. Ya da güç kaynağınız arızalı olabilir.
Yani İşlemci fanı Ryzenin 5 şin kendi fanı. Arkadaki plaka ile vidalarını sıktım. Hata yaptığımı sanmıyorum. 27 derece de çalışıyor bios da. 600e psu da da yaptı 700w da da yaptı.

Kafaları karıştıran, servisin sorun yok cevabı. Gereksiz hiç bir donanımı ve kabloyu takmadan uzay kurulum yapmanızı tavsiye edebilirim. Yani anakartı, kısa devreye sebep olmayacak bir yüzeye koyup üzerinde sadece ihtiyaç duyulan donanımları takarak gözlemleyin.
Bellekleri tek olarak her bir slota takılacak şekilde takarak gözlemlemeyi de unutmayın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı