RTX 2060 GTA 5 Düşük FPS Sorunu

Sefa58

Hectopat
Daha fazla  
PC özellikleri:
  • RTX 2060
  • AMD Ryzen 5 2600
  • MSI 450 Gaming Plus
  • HyperX Predator 8x2 3000 MHz

Bu öelliklerde GTA 5 orta ayarlara bile alsam 60 FPS'yi geçmiyor. Bazen 65 falan görüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyuna girip telefondaki saate göre FPS değerlerini paylaşır mısınız? Bunu kontrol etmek için sürekli aynı yerde durarak saat 18.00 iken ve 19.00 olduktan sonraki FPS değerlerine bakın. Ayrıca FPS'in çok düşük olduğu zamanlar water detaili düşüğe alın, bu ayarı kıstıktan sonra FPS'iniz yükseliyorsa büyük ihtimal ryzen işlemciler için kaynaklanan o garip GTA 5 hatası sizde de var. Sözde 1903 windows güncellemesi ile Ryzen işlemciler için gelen scheduler güncellemesi ile bu problemin ortadan kalktığını söylüyorlar fakat şuan bilgisayarımda GTA 5 yüklü olmadığı için test edemiyorum.
Pek anlayamadım. Biraz daha net anlatsanız telefondaki saate göre ne demek :(

Pek anlayamadım. Biraz daha net anlatsanız telefondaki saate göre ne demek :(
GTA 5 Oyun içi saate göre 19.00'a kadar bekleyin. 18.59'a kadar FPS normal dolaşıp, 19.00 olduğunda ani bir düşüş oluyorsa, ryzen işlemcilerde nedeni bilinmeyen hatayı sizde yaşıyorsunuz demek istedim. Örnek; GTA 5 Drop videoyu açıp saate ve FPS dalgalanmasına bakın. 55. saniyeyi açarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.

Şehiriçinde yaya ve trafik ayarları sonda mı? Sonra ise ortalara getirin.
İşlemci ve kart düşük performansta çalışıyor,grafik ayarları işe ilgili bir durum olmalı.
PC yüksek performans ayarıda mı?

Aynı durum bende de var. RTX2060 + R5 2600X var 16 gb ram. 75 FPS en fazla. Ekran kart %40 50 işlemci %70 çalışıyor tüm ayarları denedim. aynı kart işlemci ile biri video çekmiş 150 Fps leri görüyor. Neden olabilir?

Aynı durum bende de var. RTX2060 + R5 2600X var 16 gb ram. 75 FPS en fazla. Ekran kart %40 50 işlemci %70 çalışıyor tüm ayarları denedim. aynı kart işlemci ile biri video çekmiş 150 Fps leri görüyor. Neden olabilir?
RTX 2060 + R5 2600 16GB Ram kullanıyorum. Bende de aynı sorun var. Hocam dağa çıktıkça FPS düşüyor mu sende? Bende dağa tırmandıkça FPS 30 Civarlarına falan düşüyor. Çok saçma bir sorun. Gerçi daha sorun ne onu bile bilmiyoruz. 🙂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı