RTX 2060 GTA 5 FPS Sorunu

Expor

Kilopat
Selamlar, AMD R9 390x kullanan biriydim, ekran kartımda sorun oluştu ben de yenisini aldım. GTA 5 oynamak istediğim zaman eski kartımdan iyi bir kart kullanmama rağmen grafikleri aynı yapsam da FPS değerlerim iç açıcı değil. 45-55-60 arasında gidip geliyor. İnanın bana bilgisayardan fazla anlayan biri değilim. Eski kartımda FPS'imin 70 altına düştüğünü pek göremedim. Yardımlarınızı bekliyorum.
Sistemim:
  • i7 6700k
  • RTX 2060
  • 8x2 DDR4 RAM

Ekran kartı driverlerinde sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum sorunun nedeni darbogaz olabilir.İşlemcin ekran kartında darbogaz yapıyor olabilir.Aynı sorunu bende yaşadım i5 6600 k işlemciye GTX 1080 alıp taktım ve oyunlarda fps degerlerim çok düşüktü.İ7 7700k aldım ve sorun düzeldi.Umarım darbogaz degildir.

İşlemcin fazlasıyla yeterli, güç kaynağın ise R9 390X kullandığına göre 2060 için de gayet yeterli olacaktır, bu durumda sorunun yüksek ihtimal yazılımsal olmalı, eski ekran kartının sürücüsünü sildin mi ? eğer silmeden üzerine Nvidia sürücülerini kurduysan bir şekilde çakışıp düzgün çalışmıyor olabilir, DDU yazılımı ile hem AMD hem Nvidia sürücülerini silin ve en güncel Nvidia sürücülerini kurun.

Yanlış Bilgilendirme
Dostum sorunun nedeni darbogaz olabilir.İşlemcin ekran kartında darbogaz yapıyor olabilir.Aynı sorunu bende yaşadım i5 6600 k işlemciye GTX 1080 alıp taktım ve oyunlarda fps degerlerim çok düşüktü.İ7 7700k aldım ve sorun düzeldi.Umarım darbogaz degildir.
İşlemcisi oldukça yeterli 6700k oldukça kaliteli bir işlemci. Ekran kartında iyi fakat işlemci ile uyumsuz olabilir GTX 1060Tİ veya 1070Tİ gibi ekran kartlarını dene. RTX 2060 Tİ oldukça kaliteli bir ekran kartı. İşlemcin uyum sağlamıyor olabilir i7 7700k alıp dene ama ondan önce GTX 1060 veya 1070 Tİ al sorunun çözülmezse RTXi takıp i7 7700k almayı dene o da olmazsa bilgisayarı çöpe at :)

İşlemcisi oldukça yeterli 6700k oldukça kaliteli bir işlemci. Ekran kartında iyi fakat işlemci ile uyumsuz olabilir GTX 1060Tİ veya 1070Tİ gibi ekran kartlarını dene. RTX 2060 Tİ oldukça kaliteli bir ekran kartı. İşlemcin uyum sağlamıyor olabilir i7 7700k alıp dene ama ondan önce GTX 1060 veya 1070 Tİ al sorunun çözülmezse RTXi takıp i7 7700k almayı dene o da olmazsa bilgisayarı çöpe at :)
Arkadaşlar konu hakkında bilginiz yoksa yanlış bilgilendirme yapmayın. İşlemci gayet yeterli yani darboğaz söz konusu değil. Sorun büyük ihtimalle yazılımsal kaynaklı. Ben bu konuda bilgi sahibi değilim, diğer arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Arkadaşlar konu hakkında bilginiz yoksa yanlış bilgilendirme yapmayın. İşlemci gayet yeterli yani darboğaz söz konusu değil. Sorun büyük ihtimalle yazılımsal kaynaklı. Ben bu konuda bilgi sahibi değilim, diğer arkadaşlar yardımcı olacaktır.
Uyumluluk sağlamıyor olabilir ekran kartın ve işlemcin.

Banada i5 6600 k GTX 1080 ile darbogaz yapmaz dedi burada herkes, ama yaptı.

Uyumluluk sağlamıyor olabilir ekran kartın ve işlemcin.
Hocam olmayan bilginizle başkasına bilgi vermeye çalışmayın lütfen. Eğer anlamıyorsanız sadece okuyun,yorum yapmayın. Ekran kartı ile işlemci arasında bir uyum söz konusu değildir ikisi birbirinden bağımsızdır. Sadece şöyle bir durum olabilir. işlemci ekran kartını yeteri kadar besleyemez bu durumda da fps dropları oluşur ve biz bu duruma ''DARBOĞAZ'' deriz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı