RTX 2060 GTA 5 düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Mehmet2985

Centipat
Merhaba,
GTA 5 Online oynuyorum ve bence bu FPS değerleri hiç normal değil. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ekran kartı: RTX 2060.
İşlemci: i7 8700.
Ekran Görüntüsü (82).png

D
ayarlara dokunmadım kendiliğinden oldu afterburner dan bakıyorum ekran kartı işlemci ram filanda düşük ayarda çalışıyor ama diğer oyunlarda sıkıntı yok
Maalesef Grand Theft Auto V kronik sorunu çok olan bir oyun. Sen yapmasan bile otomatik pencere moduna alma, çözünürlük düşürme, güncelleme olmamasına rağmen 5-20GB arası dosya silip tekrar yüklemesi gibi sıkıntıları bulunuyor. Sisteminiz iyi ve monitörünüz 60Hz üstü ise, VSync' a pek gerek yok. Monitörünüz 60Hz ise Grand Theft Auto V' de monitörün desteklediği frekansın üstüne çıkmak, oyun zevkinizi bozabilir; oyun kasıyormuş gibi görünür.

Hocam eski mesaj ama madem konu hortlamış sorayım dedim. Madem piyasadaki en güçlü kartlar bile bu yükten çıkamıyorsa neden bu seçeneği koyuyorlar? Gelecekteki ekran kartları açabilir belki ama bunu düşündüklerini sanmıyorum.

MSAA ve GeForce RTX Grafik Kartlarının desteklediği DLSS 2.0 gibi yenilikçi teknolojiler, gerçekçilik ve oyun deneyimini bir üst seviyeye taşımak için uygulanan görüntü teknolojileridir. Bu görüntü teknolojileri şahsen, şimdilik tekil ev kullanıcıları için pek tercih edilebilecek bir şey değildir. Daha çok profesyonel düzeyde, örneğin VR Desteğiyle birlikte en yüksek ayarlarda akıcı oyun deneyimi isteyen kişiler tercih edebilir. Bu deneyimi isteyen kişi de SLI veya CrossFire teknolojisi ya da Bus Genişliği fazla olan Grafik Kartları ile "üst düzey grafik ayarlarında yüksek performans" bariyerini aşarlar. O özellikleri rahatlıkla kaldırabilecek Grafik Kartları yeryüzünde tabii ki de var. Ama tekil ev kullanıcısı için tasarlanan Grafik Kartları, şimdilik bu teknolojiler için "çok" yatkın değil.

MSAA ve GeForce RTX Grafik Kartlarının desteklediği DLSS 2.0 gibi yenilikçi teknolojiler, gerçekçilik ve oyun deneyimini bir üst seviyeye taşımak için uygulanan görüntü teknolojileridir. Bu görüntü teknolojileri şahsen, şimdilik tekil ev kullanıcıları için pek tercih edilebilecek bir şey değil. Daha çok profesyonel düzeyde, örneğin VR Desteğiyle birlikte en yüksek ayarlarda akıcı oyun deneyimi isteyen kişiler tercih eder. Bu deneyimi isteyen kişi de SLI ve ya CrossFire teknolojisi ya da Bus Genişliği fazla olan Grafik Kartları ile bu performans bariyerini aşarlar. O özellikleri kaldırabilecek Grafik Kartları yeryüzünde tabii ki de var. Ama tekil ev kullanıcısı için tasarlanan Grafik Kartları, şimdilik bu teknolojiler için "çok" yatkın değil.
SLI dediğiniz NVIDIA için çift RTX 2080 gibi bir şey değil mi? Anladım hocam. SLI ve CrossFire olayını unutmuşum bir an.

SLI dediğiniz NVIDIA için çift RTX 2080 gibi bir şey değil mi? Anladım hocam. SLI ve CrossFire olayını unutmuşum bir an.
Evet SLI ve CrossFire, Çoklu GPU teknolojisidir. Ayrıca; DLSS, RTX gibi teknolojileri şu an hemen tadabilmek için RTX Serisi Grafik Kartlarını almak, bana pek mantıklı gelmiyor çünkü bu gölgeleme teknolojisini destekleyen yazılımlar ve uygulamalar, bence günümüzde pek yeterli değil. Bu teknoloji biraz daha oturduğu zaman ve yeni RTX 3000 Serileri piyasaya sürüldükten sonra, ağır ağır tercih edilebilecek düzeye gelecek . Bu tarz teknolojiler, daha emekleme aşamasında. Zaten direk bu görüntü teknolojilere geçiş yapılırsa, yeryüzündeki çoğu ekran kartı çöp olmuş olur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı