RTX 2060 GTA 5 FPS Sorunu

Expor

Kilopat
Selamlar, AMD R9 390x kullanan biriydim, ekran kartımda sorun oluştu ben de yenisini aldım. GTA 5 oynamak istediğim zaman eski kartımdan iyi bir kart kullanmama rağmen grafikleri aynı yapsam da FPS değerlerim iç açıcı değil. 45-55-60 arasında gidip geliyor. İnanın bana bilgisayardan fazla anlayan biri değilim. Eski kartımda FPS'imin 70 altına düştüğünü pek göremedim. Yardımlarınızı bekliyorum.
Sistemim:
  • i7 6700k
  • RTX 2060
  • 8x2 DDR4 RAM

Ekran kartı driverlerinde sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcisi oldukça yeterli 6700k oldukça kaliteli bir işlemci. Ekran kartında iyi fakat işlemci ile uyumsuz olabilir GTX 1060Tİ veya 1070Tİ gibi ekran kartlarını dene. RTX 2060 Tİ oldukça kaliteli bir ekran kartı. İşlemcin uyum sağlamıyor olabilir i7 7700k alıp dene ama ondan önce GTX 1060 veya 1070 Tİ al sorunun çözülmezse RTXi takıp i7 7700k almayı dene o da olmazsa bilgisayarı çöpe at :)
Adama mağazayı aldırdın dostum, sen ne yapıyorsun? 😄

FPS değerlerin gündüz nasıl?
Pek bi farkı yok..
furmark1.png

Furmark ile test yaptım sonuçlar böyle .4xMsaa açtığımda ise FPS değerlerim 68*69*70

Son düzenleme:
i7 6700K ekran kartını rahatlıkla besler. Yazılımsal bir sorun var gibi gözüküyor. DDU ile NVIDIA driver'larını silin ve tekrardan kurun sorun devam ederse, sıfır kurulum yapın driver'ları elle kurun. Bu işlemlerin hiç biri işe yaramazsa Funmark ile test yapıp bizimle paylaşın.
Test sonuçlarımı bıraktım üste..
En son ne zaman Format attınız, sisteminizde virüs olabilir mi?
1 hafta önce attım :D Çok bir şey indirmiyorum. Steam kullanan biriyim

Bence ekran kartında bir sıkıntı var. Ben i5 4460 ve 1050 Ti ile 2k yüksek ayarlarda 60 fps alıyorum.

Garantisi varsa bence bi' yollayın.

Vsync kapalı dostum o konuda dikkatliyim
2 tane fotoğraf bıraktım konuyla alakalı birinde Msaa 4x diğerinde Msaa kapalı sonuçlar benzer :DEki Görüntüle 403998Eki Görüntüle 403999

Isınmayla alakalı olsa ilk girdiğimde de kasmazdı değil mi? öyle düşünüyorum :/
Allahu ekber, o nasıl bir grafik öyle ya ?

Ne ekran kartı tam kullanılıyor, ne işlemci. Darboğaz yok ta sizin donanım kafayı sıyırmış, hadi ekran kartı %100 olur, ekran kartı yetersiz geliyordur, daha fazla kare işleyemez. Hadi işlemci %100 olur, darboğaz vardır, ekran kartı %50'lerde gezer, FPS düşer.

Bu ne biçim bir olay böyle ? Her ikiside %50 civarında. RX 560, i3 4170'li sistemimle 1080p yüksek ayarlarda darboğaza rağmen vallahi daha fazla FPS alıyorum.

Yazılımsal büyük ihtimalle. Bir sorun var kesin kesin!

Ek: FPS limiti var yüksek ihtimalle, iki fotoğrafı da 38 FPS nasıl tutturdunuz ?

Ek2: Oyun orjinal mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Allahu ekber, o nasıl bir grafik öyle ya ?

Ne ekran kartı tam kullanılıyor, ne işlemci. Darboğaz yok ta sizin donanım kafayı sıyırmış, hadi ekran kartı %100 olur, ekran kartı yetersiz geliyordur, daha fazla kare işleyemez. Hadi işlemci %100 olur, darboğaz vardır, ekran kartı %50'lerde gezer, FPS düşer.

Bu ne biçim bir olay böyle ? Her ikiside %50 civarında. RX 560, i3 4170'li sistemimle 1080p yüksek ayarlarda darboğaza rağmen vallahi daha fazla FPS alıyorum.

Yazılımsal büyük ihtimalle. Bir sorun var kesin kesin!

Ek: FPS limiti var yüksek ihtimalle, iki fotoğrafı da 38 FPS nasıl tutturdunuz ?

Ek2: Oyun orjinal mi ?
Fps limiti yok buna eminim fpsimin 45 olduğu zamanlarda var 55'e kadar çıkıyor bu değer :D
Oyunu sildim baştan indiriyorum. Oyunum sahte değil steamden satın aldım. :/ Ekran kartı driverlerini de sildim DDU isimli programla yeniden yükledim fakat çözemedim yazılımsaldan kastınız başka ne olabilir?? Yorumunuz için teşekkür ederim..
Edit: Düz bir yere bakarken ekranı hareket ettirmeden FPS'imin 70 olduğuna şahit oldum. Bu yüzden kısıtlama olmadığına eminim

Dün bende yaşadım
-En son windows güncellemesini kaldırmayı deneyin
-Nvidia denetim masasından dikey esitlemeyi kapatın. V sync takılı kalıyor. Oyundan kapatsanızda. Sonra açarsınız.
-Game dvr da sebep oluyor olabilir, onuda kapatın.
Bu arada bende 45-55-60 fps alıyorum.Gerçi Ultra da ayarlar. G sync sayesinde son derece akıcı oyun.
İşlemcim 9600k

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı