RTX 2060 ile 4 aylık ETH kazancı

Zotac 1660S Micron VRAM ortalama 75W 31MH/s 50 derecelerde. +975'in bir tık üstünde versem bile siyah ekran veriyor. Bu VRAM'ler ile bu kadar maalesef. Başkaları Core Clock'u -502 yapıyor ama bende onu yapınca 20MH/s civarlarına düşüyor, her VRAM'e göre ayarlar değişiyor diye biliyordum ama her kart modeline göre değişiyormuş aslında.

@zimbabya07 arkadaşımda ASUS 2060 EVO var, Power Limit'i 70'in altına indiremedik, Core Clock'u -502 yapsak bile 120 Watt'ın altına inmedi güç tüketimi, senin model nedir? Ne yapabiliriz?

Benim sonuçlar:

Eki Görüntüle 1017476

Hocam değerler iyi, en iyi ayarları kendiniz bulacaksınız O.C yapıyorsunuz sonuç olarak her kart aynı performansı vermiyor, benim kartım MSI Gaming Z modeli.

Güzel kazanç sıcaklığı ve güç tüketimi düşürürsen daha iyi olur.

Zotac 1660S Micron VRAM ortalama 75W 31MH/s 50 derecelerde. +975'in bir tık üstünde versem bile siyah ekran veriyor. Bu VRAM'ler ile bu kadar maalesef. Başkaları Core Clock'u -502 yapıyor ama bende onu yapınca 20MH/s civarlarına düşüyor, her VRAM'e göre ayarlar değişiyor diye biliyordum ama her kart modeline göre değişiyormuş aslında.

@zimbabya07 arkadaşımda ASUS 2060 EVO var, Power Limit'i 70'in altına indiremedik, Core Clock'u -502 yapsak bile 120 Watt'ın altına inmedi güç tüketimi, senin model nedir? Ne yapabiliriz?

Benim sonuçlar:

Eki Görüntüle 1017476

Ayrıca ben görüntüyü işlemciden alıyorum siz ekran kartın'dan alıyorsanız reported hashrate i düşürür örneğin Opera'yı açıp Netflix izlerseniz 2-3 mh düşer.

Hocam değerler iyi, en iyi ayarları kendiniz bulacaksınız O.C yapıyorsunuz sonuç olarak her kart aynı performansı vermiyor, benim kartım MSI Gaming Z modeli.

Güzel kazanç sıcaklığı ve güç tüketimi düşürürsen daha iyi olur.
Güç tüketimini düşürürsem dediğim gibi kazım hızı düşüyor.

Bende de RTX 2060 var ama bende yapmayı düşünüyorum deneme amaçlı Kartım bu elektrik faturası kazanca göre nasıl gelir? Fiyat aralığı verirseniz sevinirim.

Elektrik fatursına takılma Max aylık yansıyacağı 70 TL'dir, ayrıca bu değerleri kazım yaparak hesaplayabilirsiniz diğer türlü bizim bir şey dememiz saçma olur.
Güç tüketimini düşürürsem dediğim gibi kazım hızı düşüyor.

Hocam Power Limit'den bahsetmiyorum güç tüketimi Core clock düşürünce mh düşmüyor dediniz Core clokcu düşürmek hem sıcaklığı hem de güç tüketimini azaltıyor.
Ayrıca işlemcileriniz de dahili grafik bulunuyorsa işlemcileriniz üzerin'den görüntü almak kazancınızı arttırır. 3060 hariç, 3060 ekran kartların da monitör bağlı değilken mh düşüşü oluyor ama her kart da değil bunun sebebi de tamamen mininge açılmamış olması.

İşlem hacmi çok olunca kazanç da artiyor hali ile. Sonucta kazim yaparken bizim yaptigimiz is bu trafigin kayitlarini tutmak. Bunun karsiligi sistem odemeyi ETH ile yapiyor zaten. ETH 2.0 ile de bunun onune gecip hem islem ucretlerini dusurmek hem de ekran kartlari ile yapilan kazim sonucu ortaya cikan elektrik tuketiminin ve cevre kirliliginin onune gecmek. Tabi bir de ETH in degerine deger katmak. Cunku ETH 2.0 ile cok sayida ETH yakacaklar. Boylelikle piyasada mal azaldigi icin degeri de artacak.

İşlem hacmi çok olunca kazanç da artiyor hali ile. Sonucta kazim yaparken bizim yaptığımiz is bu trafigin kayitlarini tutmak. Bunun karsiligi sistem odemeyi ETH ile yapiyor zaten. ETH 2.0 ile de bunun onune gecip hem islem ucretlerini dusurmek hem de ekran kartlari ile yapilan kazim sonucu ortaya cikan elektrik tuketiminin ve cevre kirliliginin onune gecmek. Tabi bir de ETH'in degerine deger katmak. Cunku ETH 2.0 ile cok sayida ETH yakacaklar. Boylelikle piyasada mal azaldigi için degeri de artacak.

Zaten şu an ETH 2.0 değil mi ben mi yanlış biliyorum?

Core Clock en düşük seviyede hocam. Oluru bu. 3060 Ti benim kart. Kazım açısından bir sıkıntısı yok 3060'daki gibi. Ama T-Rex beğendim. Bunda kalacağım.

2070 benim 109 Watt cekiyor. 44.8 mh/s kaziyor ve gunluk 6 dolar getirisi var. Yakacagi elektrik gunde tas catlasin 3 TL'yi gecmez. Zaten 10 saat oyun oynasan yine yakarsin o elektrigi. Yani su anki kazanclarla tek kart bile para kazandirir. Benim tavsiyem genclere alacaklari oyun ya da ekipman için gunde 12 saat kazim yapmalari. En azindan alacaklari ekipmanin ya da oyunun parasini cikartmis olurlar. En kotusu harclik yaparlar.

Hocam undervolt ayarlarınızı atabilir misiniz rica etsem.

Geri
Yukarı