RTX 2060 sistem siyah ekranda kalıyor

IlyasArikan

Decapat
Bugün odada bir iki değişiklik yapmak için bilgisayarımın arkasındaki USB, 2 tane monitör kablosunu ve güç kablosunu söktüm. Odamda düzenlemeyi yaptıktan sonra bilgisayari yeni masanın üstüne koydum ve kabloları geri taktım. Çalıştırma tuşuna basınca bilgisayar çalışmaya başladı fakat Gigabyte markalı anakartımın başlangıç ekranı bile gelmedi, fotoğraftaki gibi siyah bir ekranda alt tire işareti ile kaldı. Çalıştırma tuşuna bastıktan sonra F12 tuşuna abanarak BIOS ekranina girebiliyorum, yani calisiyor. Ama hiçbir şekilde acilmiyor bilgisayar, lutfen yardimci olun.
Özellikler fotogtafta var. Windows SSD'ye kurulu.

IMG20211003151708.jpg

IMG_20211003_153615.jpg

Boot etmiyor Windows'un olduğu diski görmesi lazım ve görmüyor ya kablosunu çektin ya da HDD ise sarsıntıdan hasar aldı.
Sisteminde bir sorun yok yani sadece işletim sistemin yok şu an. BIOS'a gir Boot'a gel SS at.

Kasa ve monitör güç kablolarını değiştirdin mi hiç.
hayir
Boot etmiyor Windows'un olduğu diski görmesi lazım ve görmüyor ya kablosunu çektin ya da HDD ise sarsıntıdan hasar aldı.
Sisteminde bir sorun yok yani sadece işletim sistemin yok şu an. BIOS'a gir Boot'a gel SS at.
Sanırım düzelttim ama teknik açıdan nasıl yaptığımı bilmiyorum. Bios ekranina tum ayarlari optimize varsayilana al vardi, ona basip kaydettim daha sonra acildi. Şuan bir sıkıntı yok gibi.

İkinize de teşekkür ederim

Hayir.

Sanırım düzelttim ama teknik açıdan nasıl yaptığımı bilmiyorum. BIOS ekranina tum ayarlari optimize varsayilana al vardi, ona basip kaydettim daha sonra açıldı. Şu an bir sıkıntı yok gibi.

İkinize de teşekkür ederim.

İyi yapmışsın büyük ihtimal boot seçeneklerinde sorun vardı onu düzeltti. İyi akşamlar.

İyi yapmışsın büyük ihtimal boot seçeneklerinde sorun vardı onu düzeltti. İyi akşamlar.
Ayni sey tekrar oldu, gercekten anlam veremiyorum.
bios ekranini da acamiyorum suan 😐

bios ekranini da acamiyorum suan 😐
bios ekranini acmayo basardim, ayni seyi tekrar yaptigimda ise yaramadi bu sefer, attigim fotograftaki gibi kaldi

Son düzenleme:
Ayni şey tekrar oldu, gercekten anlam veremiyorum.

BIOS ekranini da acamiyorum şu an 😐

BIOS ekranini acmayo basardim, ayni seyi tekrar yaptığımda ise yaramadi bu sefer, attigim fotograftaki gibi kaldi.

BIOS'a gir boota gel SS at.

Bootla ilgili bir şey degil sanırim ama bilmiyorum.

Windows'un hasar almış olabilir C diskin de kurtarman gereken dosya yoksa bir format at derim ama ondan önce bir SATA kablosunu değiştir dene.

Yeni konular

Geri
Yukarı