RTX 2060 sistemde ekran piksellenmesi ve oyundan atma

ekomar16

Hectopat
Daha fazla  
Aşağıdaki fotoğrafta görebileceğiniz üzere böyle bir problem ile karşılaşmaya başladım. Bu problem daha önceleri eski bilgisayarımda MSI Afterburner ile OC yaptığımda başıma geliyordu ama şu anki bilgisayarımda da hiçbir şey yapmama rağmen bu hata ile karşılaşıyorum. Ekran fotoğraftaki gibi oluyor ve oyuna giremeden oyundan atıyor. Ama çok gariptir ki deneme parkuruna sorunsuzca girip oynayabiliyorken Online maç yapmaya çalışınca bu hatayı alıyorum aynı sorun PUBG içinde geçerli process has crashed hatasını alıyorum onda da.

Temiz format atıp oyunları yeniden yükleyip sürücüleri ve BIOS'u güncellememe rağmen bu hatayı alıyorum.

Bu bilgisayara ne oldu anlamış değilim format attıktan sonra başlattan bilgisayarı kapata veya alt+f4 veyahut güç tuşuna bastığım bilgisayarı kapatmaya çalışınca uygulamaları kapatıp ekran kararıp tekrar masaüstüne dönüyordu. O sorunu Windows'u hızlı başlat seçeneğini iptal ederek çözdüm ama açılış uzun sürüyor tabii ki.

Bu hatalara anlam veremiyorum sıcaklık değerleri de normal her şey normal.
Denediğim bir çözüm şu MSI Afterburner ile fabrika ayarlarındaki hızları düşürdüm ve birkaç saat oyun oynayabildim ama sonrasında aynı hata tekrarlamaya başladı.

Sonradan fark ettiğim bir şey CS:GO'da oyundan atıyor ama oyun açık kalıyor ve sesler gelmeye devam ediyor yani aslında oyun çalışıyor ama ekrana gelmiyor.

Sistem özellikleri.
Windows 10 Pro 64 Bit.
GPU: ASUS GeForce RTX 2060.
CPU: AMD Ryzen 7 2700X.
Corsair 16 GB RAM.
PSU: 650W.

dd93e127-4e7a-4be1-84d2-2205c51a04f6.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU: Cooler Master MasterWatt Lite 230V 700W (Yukarıda 650 yazmışım)
Monitör de olduğunu zannetmiyorum ekran kartında büyük ihtimalle ama çözemedim ne olduğunu.

Televizyonun bağlantısı destekliyorsa orada denermisniz çünkü monitör bir anda böyle arıza vermez bunlar ölü piksel arızası değil sanki GPU'dan kaynaklanıyor gibi.

Monitörü değiştirip denedim aynı şey oluyor ama çözüm bulmuş olabilirim.
NVIDIA denetim masasında görüntü ayarlarını önayarla yap kısmında 3D uygulamanın karar vermesine izin ver seçiliydi o ayarı değiştirip performansa çektim ve az önce CS:GO'ya girip online oynayabildim 5 dk oynayıp kendim çıktım. Uzun vade de işe yarayacak mı bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı