RTX 2060 Super OC Edition 8 GB için 4K monitör alınır mı?

oyyuncuonur

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben RTX2060 ekran kartının 4K oyunları akıcı bir şekilde oynatamadığını biliyorum. Fakat 4K monitör alınır mı diye sormamın sebebi şu. Monitör alırsam yeni oyunları 2K çözünürlükte oynamayı düşünüyorum. Sadece Dead Space, Dirt 3, Tomb Raider underworld, Need for Speed Shift, Crysis, Need for Speed hot pursuit, Doom 3, Battlefield 3 gibi eski oyunları 4K çözünürlükte oynayacağım. RTX2060 ekran kartı bu tip eski oyunları 4K monitörde akıcı bir şekilde oynatabilir değil mi?

Bilgisayarımın özellikleri:
AMD Ryzen 5 2600 3.4 GHz işlemci.
ASUS Dual GeForce RTX2060 Super OC Edition 8 GB ekran kartı.
16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Ben RTX2060 ekran kartının 4K oyunları akıcı bir şekilde oynatamadığını biliyorum. Fakat 4K monitör alınır mı diye sormamın sebebi şu. Monitör alırsam yeni oyunları 2K çözünürlükte oynamayı düşünüyorum. Sadece Dead Space, Dirt 3, Tomb Raider underworld, Need for Speed Shift, Crysis, Need for Speed hot pursuit, Doom 3, Battlefield 3 gibi eski oyunları 4K çözünürlükte oynayacağım. RTX2060 ekran kartı bu tip eski oyunları 4K monitörde akıcı bir şekilde oynatabilir değil mi?

Bilgisayarımın özellikleri:
AMD Ryzen 5 2600 3.4 GHz işlemci.
ASUS Dual GeForce RTX2060 Super OC Edition 8 GB ekran kartı.
16 GB RAM.

Hocam yaptığınız iş aşırı saçma bence.

Eski oyunları 4K'da oynatabilir fakat çok bir numarasını görmezsiniz. Bence 1080p veya 1440p monitör tercih edin yeni oyunları da eski oyunları da doğal çözünürlükte oynarsınız.
4K tercih ettiğinizde güncel oyunları 2K'da oynadığınızda çok kötü görüntü alacaksınız.

Bu tarz eski ve grafik anlamında yeniye göre geri kalmış oyunlar için 4K monitör almak akıl karı değil zaten 4K'da iyi bir performans alamazsınız.

4K monitörde 2k neden oynamak istiyorsunuz. 2k oynayacaksanız 2k monitör alın ve 2k oynayın sistem güncellemeden 4k monitör saçma olur

Eski oyunları 4K'da oynatabilir fakat çok bir numarasını görmezsiniz. Bence 1080p veya 1440p monitör tercih edin yeni oyunları da eski oyunları da doğal çözünürlükte oynarsınız.
4K tercih ettiğinizde güncel oyunları 2K'da oynadığınızda çok kötü görüntü alacaksınız.
Aydınlattığınız için teşekkür ederim.2k monitör alayım o zaman

peki 2k monitör alsam sistem gereksinimi çok yüksek oyunları 1080p de oynayıncada kötü görüntü alır mıyım?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı