RTX 2060 Super vs RX 5700XT

Aha da buldum ;

Siyah ekran hatasına çözüm bulana kadar almayın demiş. Yazılımsal sorun yaşayanlar belki de kendisinin youtube üzerinden AMD ekran kartı video tanıtımlarını izlemişti. Atladığı kısım da bu olmuş. Bir de özür dileseymiş madem öyle.

Ben yaklaşık 20 kadar AMD ekran kartlı PC topladım, arkadaşlar sağolsun şartmış gibi bana toplatır. Hiç birinde siyah ekran almadık. Wattman sorunu da yaşanmadı. Herhalde şanslıydık.
Çoğunda Sapphire marka kullandım. Kendi PC'lerim de hep Sapphire. Sadece 2 arkadaşım illa MSİ olsun dedi diye 5700 XT Gaming X topladık ve memnunlar. Sorunsuz PC'leri.
Bu da gelişi güzel AMD hakkında yorum yapanlara cevap olsun. Tek tük örneğe göre komple firma yargılamalar... O zaman Nvidia kanadında da hata, sorun yaşayan olursa bir daha Nvidia almasın kimse diyelim. Şaka gibi değil mi?

Siyah ekran hatasına çözüm bulana kadar almayın demiş. Yazılımsal sorun yaşayanlar belki de kendisinin youtube üzerinden AMD ekran kartı video tanıtımlarını izlemişti. Atladığı kısım da bu olmuş. Bir de özür dileseymiş madem öyle.

Ben yaklaşık 20 kadar AMD ekran kartlı PC topladım, arkadaşlar sağolsun şartmış gibi bana toplatır. Hiç birinde siyah ekran almadık. Wattman sorunu da yaşanmadı. Herhalde şanslıydık.
Çoğunda Sapphire marka kullandım. Kendi PC'lerim de hep Sapphire. Sadece 2 arkadaşım illa MSİ olsun dedi diye 5700 XT Gaming X topladık ve memnunlar. Sorunsuz PC'leri.
Bu da gelişi güzel AMD hakkında yorum yapanlara cevap olsun. Tek tük örneğe göre komple firma yargılamalar... O zaman Nvidia kanadında hata, sorun yaşayan olursa bir daha Nvidia almasın kimse diyelim. Şaka gibi değil mi?
Tek tük değil ki üstat... Bi arama yap ve kaç konu çıkıyor gör

O zaman ben harbi şanslıyım 20-21 kadar PC topladım hiç sorun yok. Hatta arkadaşlarıma özellikle sormuşumdur "AMD ekran kartı mı, Nvidia mı?" diye. Benden çok onlar şanslıymış hatta.
Napalım şimdi? Kimse AMD almasın kardeşim. Ben alırım sıkıntı olursa değiştirirler. Tanıdık çok nasılsa benim.

Aha da buldum ;

Klasik Recep Baltaş, şaşırmadım. Bir markaya model üzerinden değil de marka üzerinden haterlık yapmak doğru değil bence. 5700 XT Nitro+ dediğimiz kart bütün yabancı kaynaklarda kendini kanıtlamış, göz bebeği bir kart. Yabancı kaynaklarda, forumlarda bu kadar öneriliyorken Recep Bey Sapphire öyle, Sapphire böyle, Sapphire almayın diyor. Ben bu düşünceye katılmıyorum. Ayrıca kendisiyle çelişiyor. AMD kart almayın demiş sorunlar düzelene kadar demiş. Kendileri 5700 XT sistem yaptılar. Arkadaşın biri “o zaman niye sistem yaptınız?” diyince de “biz Sapphire mi kullandık?” demiş. AMD ve Sapphire marka kart aynı anlama geliyor sanırım :D Bunların hepsi komedi benim gözümde. Benim Nitro+ hem canavar hem de serin ve sessiz çalışırken arkadaşlar Sapphire ‘hater’lığına devam etsin. Biz Nitro+’la çekirdekleri aldık, oturduk izliyoruz. Gülüyor o da baya komiğine gitmiş bu mevzular :)

O zaman ben harbi şanslıyım 20-21 kadar PC topladım hiç sorun yok. Hatta arkadaşlarıma özellikle sormuşumdur "AMD ekran kartı mı, Nvidia mı?" diye. Benden çok onlar şanslıymış hatta.
Napalım şimdi? Kimse AMD almasın kardeşim. Ben alırım sıkıntı olursa değiştirirler. Tanıdık çok nasılsa benim.
Ben hayatımda ilk defa pc topladım. 10 sene mac os kullandım. Macbook'u satıp pc topladım yani. Acaba yanlış bir bağlantı mı yaptım diye düşündüm uzun süre. Hatta tek kablo ve 2 başlı gpu güç kablosunu çıkarıp 2 ayrı kablo taktım. DDU kurup bir sürü eski sürücü kurdum yok olmadı. Bugün 4 kere siyah ekran yedim CS:GO oynarken..

Ben hayatımda ilk defa pc topladım. 10 sene mac os kullandım. Macbook'u satıp pc topladım yani. Acaba yanlış bir bağlantı mı yaptım diye düşündüm uzun süre. Hatta tek kablo ve 2 başlı gpu güç kablosunu çıkarıp 2 ayrı kablo taktım. DDU kurup bir sürü eski sürücü kurdum yok olmadı. Bugün 4 kere siyah ekran yedim CS:GO oynarken..
Senin kartta fiziksel bir arıza olabilir dostum. Bence garantiye yolla.

Belki sadece DirectX'in bazı dosyaları hatalıdır. DirectX indirme aracını bir dene belki düzelir. Düzelmezse de bir şey kaybetmezsin.
Benim bilgisayarda 2 oyunda hata alıyordum, görüntü bozuluyordu. Bu araçla düzeldi. Şansını bir dene.
Düzelmezse kartta arıza olabilir belki de.

Her ne kadar 5700 XT daha güçlü olsa da 2060 Super daha ileriye yönelik bir ekran kartı. DLSS 2.0 teknolojisi ile Ray Tracing performansı da artacak. Cyberpunk DLSS2 2.0 teknolojisini destekleyecek. Bence 2020'nin en bomba oyunu Cyberpunk olacak. Tavsiyem 2060 Super.

Belki sadece DirectX'in bazı dosyaları hatalıdır. DirectX indirme aracını bir dene belki düzelir. Düzelmezse de bir şey kaybetmezsin.
Benim bilgisayarda 2 oyunda hata alıyordum, görüntü bozuluyordu. Bu araçla düzeldi. Şansını bir dene.
Düzelmezse kartta arıza olabilir belki de.
No installation is necessary dedi dostum.

No installation is necessary dedi dostum.
O zaman DirectX sorunsuz olduğuna emin olabilirsin. Yüklemeye gerek yok demek.
Siyah ekran ile ilgili bazı Windows güncellemelerini silip tekrar yükleyince düzelme olduğundan bahsedenler vardı. Bir arat istersen internette. Belki düzeltir senin sorununu.

Geri
Yukarı