Çözüldü RTX 2060 TDP öğrenme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alcatraz JR

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Monster Tulpar 20.2 alacağım. Yarın babam bilgisayarı görmeye gidecek. Ekran kartlarında Max Q ve Max-P muhabbeti varmış, sanırım watt değerleri ile alakalı. Bunu en kolay yoldan nasıl öğrenebiliriz?

Çözüm
Hocam NVIDIA denetim masasını açıp yukarıdan yardım>sistem bilgileri>maksimum grafik gücü yerine giderseniz orada yazacaktır.

1.png

3.png

2.png

Edit: Son iki fotoğrafın sırası değişmiş haberiniz olsun.

Sorununuzu çözdüysem çözüm olarak işaretleyebilir misiniz? @Alcatraz JR
Hocam kaç TL'ye alacaksınız? 20 bin vesaire değildir umarım. Watt işi de laptopun sitesinde yazar veya desteğe sorarsınız.

20'den aşağı hocam. Piyasaya baktım fiyatı normal. Laptopun sitesinde NVIDIA® GeForce® RTX2060 6 GB GDDR6 192-BIT DX12 Refresh (2020 sürümü) yazıyor. Acaba aynı laptopun Max Q'su var mıdır diye düşündüm. Bir de Refresh modelini bilmiyorum hiç.

O modelde yanlış bilmiyorsam Max-P var.

Başka seçenek yok yani.

Sitesinde yazar. Baban bakmaya gidecekse FurMark yükleyip MSI Afterburner açsın kaç watt olduğunu görürsünüz.

Teşekkür ederim. Kaç Watt olması lazım?

Son düzenleme:
20'den aşağı hocam. Piyasaya baktım fiyatı normal. Laptopun sitesinde NVIDIA® GeForce® RTX2060 6 GB GDDR6 192-BIT DX12 Refresh (2020 sürümü) yazıyor. Acaba aynı laptopun Max Q'su var mıdır diye düşündüm. Bir de Refresh modelini bilmiyorum hiç.

Başka seçenek yok yani.

Teşekkür ederim. Kaç Watt olması lazım?
Bilmiyorum. Fakat 80-130 arası tahmin ediyorum.

Ayrıca 1 saat civarı furmark testi yapsın baban. Takılma donma varsa almasın sakın cihazı.

Bilmiyorum. Fakat 80-130 arası tahmin ediyorum.

Ayrıca 1 saat civarı furmark testi yapsın baban. Takılma donma varsa almasın sakın cihazı.
Babamı o kadar meşgul edebileceğimi sanmıyorum. Mağazadan alacağım iade hakkı veriyor ben teslim aldığında kendim yaparım testleri umarım sorun olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı