Çözüldü RTX 2060 ve R5 3500X CS:GO düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MinostA

Picopat
Yer
At sürüyor 🐎
Daha fazla  
Meslek
Cheater
Arkadaşlar herkese merhaba, bende RTX 2060 ve Ryzen 5 3500X var. CS:GO'da Inferno'da 180-200 FPS alıyorum. Yayıncı 1660 Ti ve aynı islemci ile sabit 399 FPS alıyor. Ben daha kötü ayar da kullanıyorum.

Çözüm
BIOS, Chipset, Audio bu attığım sürücüler Windows 10 64 Bit için.
BIOS güncelleme yapmayı bilmiyorsanız: ASUS BIOS güncelleme rehberi.
Windows 10 64 Bit için son sürüm NVIDIA sürücüsü.
Ayrıca Chipset kurulumundan sonra bilgisayarı yeniden başlatın (her sürücü kurulumundan sonra yeniden başlatmanızı tavsiye ederim) yeniden başlattıktan sonra Denetim Masası- Sistem ve Güvenlik- Güç Seçenekleri kısmından Ryzen High Performance modunu seçip çıkın.
Konu sahibi çözünürlüğün düşük olduğunu söylemiş. 3500X ucu ucuna yeten bir işlemci değil miydi RTX2060'a? Yanlış biliyorsam düzeltin. Muadili 9400F kullanıcısıyım ara ara darboğaz yaşatıyor sistem.
1080P'de bazı oyunlarda yapabiliyor fakat 1440P'de herhangi bir sıkıntı yok. Ayrıca CS:GO zaten işlemciye yüklenen bir oyun, ekran kartını %50-60 dolaylarında çalıştırıyor (belirli ayarlarda).

@MinostA Ayarları böyle yapıp deneyin bir de. Sürücülerinizi de Driver Booster gibi programlarla kurmayın. Yanlış sürücü kurup performans düşüklüğüne sebebiyet verebiliyor. Önerdiğimiz bir program değil. Tam anakart modelinizi belirtirseniz sürücülerde yardımcı olabilirim.
fps.jpg

İndirdim şu an calısıyor.
Sağdaki iki şey ilki 0mv altındaki 60derece oyunda iken soldakiler ise 1365MHz altındaki 7000 MHz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buradan bakarak yapabilirsiniz burada GPU sıcaklığını GPU kullanımını kaç tane CPU çekirdeği kullanımı varsa hepsini açın ve test ettikten sonra yüzdeleri yazın

1080P'de bazı oyunlarda yapabiliyor fakat 1440P'de herhangi bir sıkıntı yok. Ayrıca CS:GO zaten işlemciye yüklenen bir oyun, ekran kartını %50-60 dolaylarında çalıştırıyor (belirli ayarlarda).

@MinostA ayarları böyle yapıp deneyin bir de. Sürücülerinizi de Driver Booster gibi programlarla kurmayın. Yanlış sürücü kurup performans düşüklüğüne sebebiyet verebiliyor. Önerdiğimiz bir program değil. Tam anakart modelinizi belirtirseniz sürücülerde yardımcı olabilirim.Eki Görüntüle 819924

ASUS B450M.

Yeni konular

Geri
Yukarı