RTX 2060 ve Ryzen 5 2600 Oyunlarda FPS Düşüşleri

OmerINKAYA

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle merhaba. Benim sistemim:

• MSI RTX 2060 Ventus
  • Ryzen 5 2600
  • Adata XPG Spectrix D41 8 GB 3000MHz
  • ASUS Prime B450-Plus
  • Gamepower 650W PSU
  • Toshiba OCZ TR200 240GB SSD
  • Toshiba 1TB HDD
  • Windows 10 1903 (Orijinal)(son sürüm)
Gibi bir sistemim var. Sistem teslerinde BF V RTX kapalı bir şekilde 100 FPS geçiyor benim PC'de ise 40-70 FPS arası oynuyorum oyunu (RTX off) ve çok fazla drop yiyorum. NVIDIA ile görüştüm driverdandır dediler, verdikleri linkten güncelledim fakat durum aynı. Apex Legends'ı 80-120 FPS civarı oynuyorum fakat çok fazla drop yiyorum. Neden olabilir?
Şimdiden yardımınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu oyunu oynarken kimse mi oyunun RAM tüketimine bakmadı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu da kanlı canlı örnek, Ram kullanımına dikkat:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
MSI Afterburner ile değrleri paylaşın.
Bu videodaki bilgiler haricinde ekran kartının ve işlemcinin voltaj değerlerinide istiyorum. Bunun için,
Son olarak bu rehbere göz at.

8 GB RAM yetmiyor olabilir belki. Bir de tek modül kullanıyorsan ondan olabilir. Grafik ayarlarını düşürünce kaç FPS alıyorsun ve drop oluyor mu?

RAM'lerine aynı markadan bir tane daha 8 GB alırsan FPS droplar gidebilir. İkincisi kasa içi hava sürkülasyonu iyi değilse işlemci soğutması kötü ise bunlardan kaynaklı FPS droplar'ı yiyebilirsin. Üçüncüsü, oyunu sabit FPS'e alırsan FPS droplar bir gıdım daha azalır.
Öncelikle merhaba. Benim sistemim:

• MSI RTX 2060 Ventus
  • Ryzen 5 2600
  • Adata XPG Spectrix D41 8 GB 3000MHz
  • ASUS Prime B450-Plus
  • Gamepower 650W PSU
  • Toshiba OCZ TR200 240GB SSD
  • Toshiba 1TB HDD
  • Windows 10 1903 (Orijinal)(son sürüm)
Gibi bir sistemim var. Sistem teslerinde BF V RTX kapalı bir şekilde 100 FPS geçiyor benim PC'de ise 40-70 FPS arası oynuyorum oyunu (RTX off) ve çok fazla drop yiyorum. NVIDIA ile görüştüm driverdandır dediler, verdikleri linkten güncelledim fakat durum aynı. Apex Legends'ı 80-120 FPS civarı oynuyorum fakat çok fazla drop yiyorum. Neden olabilir?
Şimdiden yardımınız için teşekkür ederim.

MSI Afterburner ile değrleri paylaşın.
Bu videodaki bilgiler haricinde ekran kartının ve işlemcinin voltaj değerlerinide istiyorum. Bunun için,
Son olarak bu rehbere göz at.

Bende gözükmüyor CPU Voltage.

Ekran Alıntısı.PNG

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı