RTX 2060SUPER vs RTX2070 vs RX5700XT

@moosmoos @Nurettin ÖZEN Ne dersiniz?
Ekran Görüntüsü (106).png

Size önerim psu değiştirmeniz. 1 adet 4+4 pin cpu var, aldığınız yeni model anakartlarda 8+4. Bunun stresini çekmek yerine direk 8+8 2 adet olanlardan alın temiz olsun :)
Hmm. Ne önerirdiniz?
wow!! Bütçenizi aşmıyor mu???
Aynı parçaları çok daha ucuza bulabilirim inanın tek bir yerden toplamak ile teker teker toplamak arasında hiç bir fark yok 1 tık daha yorar fakat çok yüksek miktarda para cebinizde kalır...

Hmm. Ne önerirdiniz?

burada konu açmışlar CM nin psu atmışlar. Denemedim ama CM nin memnun kalmadığım ürünü de olmadı. Benim dilim yandı senin yanmasın 😁

Tek yerden toplamak kesinlikle akıllıca değil. Normalde belki 2 - 3 bin lira aşağısına toplayabileceğiniz makinayı iyice şişirmiş oluyorsunuz. Olabildiğince indirim kovalayın. Artan para ile belki cok daha yüksek seviye parçalar temin edersiniz.

burada konu açmışlar CM nin psu atmışlar. Denemedim ama CM nin memnun kalmadığım ürünü de olmadı. Benim dilim yandı senin yanmasın 😁

Tek yerden toplamak kesinlikle akıllıca değil. Normalde belki 2 - 3 bin lira aşağısına toplayabileceğiniz makinayı iyice şişirmiş oluyorsunuz. Olabildiğince indirim kovalayın. Artan para ile belki cok daha yüksek seviye parçalar temin edersiniz.
8+8 almasam ne gibi bir sorun ile karşılaşabilirim ki? Ya da karşılaştığım sorun beni çok mu üzer?

8+8 almasam ne gibi bir sorun ile karşılaşabilirim ki? Ya da karşılaştığım sorun beni çok mu üzer?

Yüksek seviyedeki overclock değerlerine çıkmak için ekstra enerji ihtiyacını karşılayamaz ama temel seviyelerde hiçbir problem cıkmadan kullanılabilir.

Yüksek seviyedeki overclock değerlerine çıkmak için ekstra enerji ihtiyacını karşılayamaz ama temel seviyelerde hiçbir problem cıkmadan kullanılabilir.
Bilgilendirme için size minnettarım. Halihazırda overclock yapmayı zaten düşünmüyorum belki 2 sene sonra ki zaten aldığım PSU'nun ilerleyen zamanlarda yetersiz kalacağının farkındayım ilk önceliğim onu upgradelemek olacak.
Rica etsem bana referans olması için maksimum 800 TL değerinde bir PSU önerir misiniz ya da birden fazla. İlerlediğimiz zaman içerisinde neler olur neler değişir hep birlikte göreceğiz belki de o fiyata çok daha iyileri de çıkar fakat maksat referans olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı