RTX 2070 Super vs RX 5700 XT

AlperTT

Hectopat
Arkadaşlar uzun zamandır araştırmalar yapıyorum fakat konu monitör ve ekran kartına geldiğinde çok kararsız kalıyorum. Ben her şey sıfırdan sistem kurmaya karar verdim ve yavaştan parçaları da alıyorum. Neredeyse her şeyi aldım ve geriye kalan tek iki şey ekran kartı ve monitör. Bunların ikisini en sona bıraktım çünkü 5700 XT ve 2070 Super arasında çok kaldım. Şu anda herhangi bir monitörüm olmadığından yanında bir de monitör almak gerekecek. Ben şimdi FreeSync'li bir monitör alırsam bunun NVIDIA kartlarda çalışmama durumu olabilir. Aynı şey G-Sync monitörler için de geçerli. Gelecekte hangi firmanın daha iyi kartlar üreteceğini öngöremiyoruz. Siz olsanız ne yapardınız?

Son düzenleme:
Bende aynı sıkıntıdayım,Ama RTX 2070 SUPER den yana olsun bence, AMD nedense ekan kartı çıkarttığında devamı gelmiyor aynı VEGA 56 ve VEGA 64 deki gibi ben AMD ye güvenmiyorum ekran kartı konusunda ama tabi sen bilirsin.

Nvidia kartlarda Freesync kullanabiliyorsunuz artık. Ben sorunsuz kart ürettiği için Nvidia tavsiye ederim. AMD biraz şans işi.

Nvidia kartlarda Freesync kullanabiliyorsunuz artık. Ben sorunsuz kart ürettiği için Nvidia tavsiye ederim. AMD biraz şans işi.
Evet bunu biliyorum ama bütün freesync'li monitörlerde çalışamayabiliyor.
RX 5700'ün özel soğutmalı modellerini bekleyip onların fiyatları doğrultusunda iki kartı kıyaslamanızı öneririm.
Evet zaten son kararım için onları bekleyeceğim

Son düzenleyen: Moderatör:
Butceye ve yapacagin is burada etkili olacaktir. Ben firmalarin urettigi 5700XT tercih ederdim. AMD ciktiginda degil 6 ay sonra potansiyeline erisiyor. Onlarca guncelleme aliyor. Ondan sonra kartin voltaji ile BIOS'u ile bellek ve GPU frekansi ile didik didik oynuyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe ne kadar hocam? Mesela bu ama 24" , 27" modeli de var. Onaylı bir monitör.
3bin tl civarı tamamdır. Fakat sizin linkini attığınız monitör 24 inch ben 27inch arıyorum. Bir liste yaptım. Fotoğraftaki monitörlerin hepsi freesync ve gsync destekleyenlerden. Bir tanesi dışında hepsi 16:9 1440p çözünürlükte. Fiyat falan türkiye ile aynı değil burda ben kıbrısta yaşıyorum alacağım yere email attım yakında fiyat bilgisi de gelecek. Ona göre karar vereceğim
Screenshot_20190807-194756_Samsung Notes.jpg

Butceye ve yapacagin is burada etkili olacaktir ben firmalarin urettigi 5700XT tercih ederdim.Amd ciktiginda degil 6 ay sonra potansiyeline erisiyor onlarca guncelleme aliyor.Ondan sonra kartin voltaji ile biosu ile bellek ve gpu frekansi ile didik didik oynuyorsun.
5700xt almaya karar verdim. Ama tabiki bu ayın sonunda çıkacak custom kartların ve rtx kartların fiyatı beklenmeyecek bir şekilde değişirse dururmu tekrardan değerlendirebilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı