Çözüldü RTX 2070'li Sistemde Performans Alamama Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Great689

Kilopat
Yer
Ünye, Ordu
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar.

Bir sürü konu açtım. Sistemi topladım. Sonuç yine aynı. Gittim i7-9700K işlemci aldım. Eski işlemcim i7 6700K idi. Darboğaz oluyor diye. Aynı takılmalar yine var. Galiba bana monitör aldıracak bu sistem. Hala çözemedim ve çok sıkıldım. Sistemi size yazayım tekrar:
  • * İşlemci: Intel Core i7 9700K Soket 1151 3.6GHz 12MB Önbellek 8 Çekirdek 14nm İşlemci
  • * Soğutucu: Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB Led Fanlı 240mm
  • * Ekran Kartı: Asus ROG Strix RTX 2070
  • * Anakart: Gigabyte Z390 Gaming X Anakart
  • * Depolama: Samsung 960 EVO M.2 SSD 500 GB ve 1TB Seagate Harddisk
  • * Kasa ve PSU: Thermaltake Core v51 750w PSU
  • * Bellek: Corsair 3000 MHz (2x8) 16GB RAM
  • * Ekran: AOC G2460PG 1ms 144 Hz G-Sync monitör
Monitör 1080 P diye mi böyle takılmalar oluyor anlamıyorum. Monitörü çok seviyorum. 2K alıp düşük FPS oyun oynamak istemiyorum. Amacım 1080 P ekran kartı almak. Bu elimde olan 2070' i de satmak olacak. Aklımda olan ekran kartı 1070 Ti veya 2060 olabilir. Sizden bu sisteme ve monitöre uygun tam bir 1080 P canavarı olan güzel bir ekran kartı önermenizi rica ediyorum. Teşekkür ederim. Bu arada anakartın arka jak girişine kulaklık veya hoparlör taksam kasanın içinde bir cızırtı sesi var o bana geliyor. Ama ön jak girişlerinde bir sorun yok. Çok önemli bir şey mi bu olay? Buna da cevap yazarsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Çözüm
Bende kartı servise vermiştim ve iade kararı çıkmış. Şu anda bende 5700XT arayışlarına girdim. Sorundan tamamen kurtuldunuz mu hocam memnun musunuz?

Galiba 5700XT alacağım. Kafamda MSI X Trio 2070 Super almak vardı ancak sizde Super modellerde de sorun yaşamışsınız ama şimdi sorun yine devam ederse RTX 2070'e çok üzülürüm ya.

Hocam ben RTX 2070 de sorunu hâlâ yaşıyordum. 5700 alınca sorunum düzeldi. Nedense o 2070'i takınca bazı oyunlarda kart kullanımı anlık düşüyor. Ve drop sorunu oluyordu. 5700 ile sorunu çözdüm. Şu an her şey yolunda.
Sorununuz işlemci kaynaklı gibi görünüyor sorun yaşadığınız oyunlar çoklu çekirdek kullanan oyunlar. BFV optimizasyon sorunu olan bir oyun olduğunu düşünüyorum internettede araştırırsanız göreceksiniz intel tarafında i9 haricinde diğer işlemcilerde sorun yaşatan bir oyun.
Darboğaz konusunda kesinlikle darboğaz yapacağını düşünmüyorum 2080 ile bile 1080p de birçok test var çoğunda darboğaz görmedim hatta 2080ti ve 1080p testleride var.
Kısacası sorun ekran kartında olmayabilir.

Sorununuz işlemci kaynaklı gibi görünüyor sorun yaşadığınız oyunlar çoklu çekirdek kullanan oyunlar. BFV optimizasyon sorunu olan bir oyun olduğunu düşünüyorum internettede araştırırsanız göreceksiniz intel tarafında i9 haricinde diğer işlemcilerde sorun yaşatan bir oyun.
Darboğaz konusunda kesinlikle darboğaz yapacağını düşünmüyorum 2080 ile bile 1080p de birçok test var çoğunda darboğaz görmedim hatta 2080ti ve 1080p testleride var.

İşlemciler değişti sorun devam ediyor.
Hocam inan bunu bilmiyorum. Her gün ekran kartı BİOS güncellemesine bakıyordum. Piskolojik olarak soğudum artık. YouTube videolara bakıyorum aynı sistemle millet yağ gibi oyun oynuyor. Benim PC takılıyor artık bıktım.

RTX çok sorun çıkardı. Yabancı sitelerde araştırmalar yaptım çoğu bizim sorunumuzun aynısını yaşıyor. Çözümü bilen kimse yok. Sistem stabil çalışmıyor. Bu oyunlara göre değişkenlik gösteriyor. GPU kullanımı yüksek oyunlarda patlak veriyor.
Süper serisi al hocam aynı fiyatsa. Keşke 3000 seridi alabilsen işlemciyi.

Mevcut sisteme arkadaşım dan ödünç aldığım RX VEGA 56 ekran kartını takarak denedim. Bütün oyunlarda muazzam performans veriyor. GPU kullanımı %97 %99 arasinda seyrediyor. Benim RTX 2080 ile alamadığım performansı bu kart fazlasıyla karşılıyor. Oyunlardan zevk aldım. Lanet olası RTX 2080 takınca eski sorun devam ediyor. Bu RTX bence sorunlu hocam. Uyumsuzluğun kaynağı bu RTX kartlar bence. Süper serisi hala almadım. Stoklara gelmesini bekliyorum.

Gtx 980 ile denedim bende soruna rastlamadım. Nvidia bunu yazılımsal olarak düzeltmeli. Foruma baktığımda yüzlerce mağdur var. İade edelim alsınlar elimizdeki bu çöpleri.

Sizin elinizdeki RTX te sorun olabilir bence yanlış karar veriyorsunuz 1070 Tİ dan RTX 2080 e geçmiş birisi olarak bunu söylüyorum size. İ5 8600K kullanıyordum benzer sorunları yaşadım İ9 9900K ya geçince sorun ortadan kalktı bende sadece BFV ve benzeri optimizasyon sorunu olan oyunlarda ve çoklu işlemci kullanan oyunlarda sıkıntı yaşıyordum.
Farklı bi işlemci ile deneme şansınız varsa birde öyle deneyim çekirdek sayısı yüksek Ryzen veya İ9 gibi eğer sorun devam ederse GPU da sorun var demektir. Sorun kartın RTX olmasından kaynaklı olamaz 1070Tİ a geçerek o karta yazık etmeyin. Kart sorunluysa gönderin garantiye.

İşlemciler değişti sorun devam ediyor.

Gtx 980 ile denedim bende soruna rastlamadım. Nvidia bunu yazılımsal olarak düzeltmeli. Foruma baktığımda yüzlerce mağdur var. İade edelim alsınlar elimizdeki bu çöpleri.
Benim başından beri şüphelerim vardı zaten. RTX serisin de çok sorun yaşayan insanlar gördüm. RTX Süper serisini çıkararak bu sorunu saman altından kapatıyorlar diye düşünüyorum. Süper serisi çıktı neredeyse performans ve fiyat aynı.

Neden böyle bir seri çıkarırlarki aynı fiyata değil mi?

Bence bu RTX serisin de sorun vardı Süper serisiyle üstünü kapatacaklar. Sadece çok nadir sorun çıkarak RTX 2080 Ti gerisi ve bazı kartları sorunlu.
Hocam aynı mevcut sisteme RX VEGA 56 kart takarak denedim. Hiç bir sorun yok muazzam oyun oynanılıyor. RTX kart takınca GPU kullanımı ani düşürek takılma oluyor. Eğer işlemci kaynaklı olsaydı kesinlikle AMD ekran kartında da aynı sorunu yaşatırdı.

Sizin elinizdeki RTX te sorun olabilir bence yanlış karar veriyorsunuz 1070 Tİ dan RTX 2080 e geçmiş birisi olarak bunu söylüyorum size. İ5 8600K kullanıyordum benzer sorunları yaşadım İ9 9900K ya geçince sorun ortadan kalktı bende sadece BFV ve benzeri optimizasyon sorunu olan oyunlarda ve çoklu işlemci kullanan oyunlarda sıkıntı yaşıyordum.
Farklı bi işlemci ile deneme şansınız varsa birde öyle deneyim çekirdek sayısı yüksek Ryzen veya İ9 gibi eğer sorun devam ederse GPU da sorun var demektir. Sorun kartın RTX olmasından kaynaklı olamaz 1070Tİ a geçerek o karta yazık etmeyin. Kart sorunluysa gönderin garantiye.

Hocam elimde 2060 ve 2070 var. İkisininde arızalı çıkması imkansız. @ksn arkadaşımın dediği gibi, bende az önce Gtx 980 taktım. Sorun yaşamadım.

Anlıyorum hocam. Umarım monitör sorununuz hallolur. Eğer sorununuz bu sebebden dolayı düzelirse dize zahmet not düşün.
Monitorumu servise yolladim paneli arizali cikti. Doa raporu yolladilar bende para iadesi istedim, henuz parayi alamadik ama yeni monitoru aldim, asus marka aldim ve paneli tn aldim sebebi ise va panelin o kadar cok sorunu oldugunu gordum ki almak icime sinmedi tekrar. Dun aksam yeni monitorumu denedim inanir misin oyunlarda shutter sorunu inanilmaz derecede azaldi. Bilgilendirme amacli yazmak istedim bende cok can sıkıcı bir sorun umarim sizlerde kurtulursunuz.

Dostum ilk çıktığında aldıysan RTX'i yada ilk çıkan kart revizyonunu satmışlarsa hata olmuş olabilir. Şimdi sen git onu garantiye ver de böyle böyle, onlar halleder yüksek ihtimalle.

Dostum ilk çıktığında aldıysan RTX'i yada ilk çıkan kart revizyonunu satmışlarsa hata olmuş olabilir. Şimdi sen git onu garantiye ver de böyle böyle, onlar halleder yüksek ihtimalle.
Hocam testlerde kart sorunsuz gorunuyor. Granti geri gonediyor sorun yok diye. Ben iade hakkimi kullanarak geri iade ettim. RX 5700XT bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı