Çözüldü RTX 2070'li Sistemde Performans Alamama Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Great689

Kilopat
Yer
Ünye, Ordu
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar.

Bir sürü konu açtım. Sistemi topladım. Sonuç yine aynı. Gittim i7-9700K işlemci aldım. Eski işlemcim i7 6700K idi. Darboğaz oluyor diye. Aynı takılmalar yine var. Galiba bana monitör aldıracak bu sistem. Hala çözemedim ve çok sıkıldım. Sistemi size yazayım tekrar:
  • * İşlemci: Intel Core i7 9700K Soket 1151 3.6GHz 12MB Önbellek 8 Çekirdek 14nm İşlemci
  • * Soğutucu: Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB Led Fanlı 240mm
  • * Ekran Kartı: Asus ROG Strix RTX 2070
  • * Anakart: Gigabyte Z390 Gaming X Anakart
  • * Depolama: Samsung 960 EVO M.2 SSD 500 GB ve 1TB Seagate Harddisk
  • * Kasa ve PSU: Thermaltake Core v51 750w PSU
  • * Bellek: Corsair 3000 MHz (2x8) 16GB RAM
  • * Ekran: AOC G2460PG 1ms 144 Hz G-Sync monitör
Monitör 1080 P diye mi böyle takılmalar oluyor anlamıyorum. Monitörü çok seviyorum. 2K alıp düşük FPS oyun oynamak istemiyorum. Amacım 1080 P ekran kartı almak. Bu elimde olan 2070' i de satmak olacak. Aklımda olan ekran kartı 1070 Ti veya 2060 olabilir. Sizden bu sisteme ve monitöre uygun tam bir 1080 P canavarı olan güzel bir ekran kartı önermenizi rica ediyorum. Teşekkür ederim. Bu arada anakartın arka jak girişine kulaklık veya hoparlör taksam kasanın içinde bir cızırtı sesi var o bana geliyor. Ama ön jak girişlerinde bir sorun yok. Çok önemli bir şey mi bu olay? Buna da cevap yazarsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Çözüm
Bende kartı servise vermiştim ve iade kararı çıkmış. Şu anda bende 5700XT arayışlarına girdim. Sorundan tamamen kurtuldunuz mu hocam memnun musunuz?

Galiba 5700XT alacağım. Kafamda MSI X Trio 2070 Super almak vardı ancak sizde Super modellerde de sorun yaşamışsınız ama şimdi sorun yine devam ederse RTX 2070'e çok üzülürüm ya.

Hocam ben RTX 2070 de sorunu hâlâ yaşıyordum. 5700 alınca sorunum düzeldi. Nedense o 2070'i takınca bazı oyunlarda kart kullanımı anlık düşüyor. Ve drop sorunu oluyordu. 5700 ile sorunu çözdüm. Şu an her şey yolunda.
@Great689

Dostum senin işlemci değişmiş birisi olarak, zaten banko format atman lazım. Format at ve hatta HDD'yi devre dışı bırakıp dene. Bu arada benchmarkta V-sync varsa kapat ve yeniden teste sok. Ayarları 1920x1080p, 8xAA, Ultra, Extreme yaparak dene.

İşlemci değiştiğin de, doğal olarak Anakart da değiştiği için format zaten atmıştım. Fakat format sırasında yanlışlık mı yaptım onu bilmiyorum. Oysa ki her zaman attığım format. Harddiski sökerim birdaha ki formatta kullanmam. Arkadaşımı bekliyorum. Cuma günü her türlü işlemi yapacağım. Şimdi dediğiniz ayarlarda teste sokuyorum. Hocam birde böyle bir ayar gelmiş denetim masasına. Herhangi bir fikriniz varmı?
Buyur hocam bu da dediğiniz ayarlarda ki test sonucu.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2019-08-28 181457.png
    Ek Açıklama 2019-08-28 181457.png
    41,6 KB · Görüntüleme: 78
  • Ek Açıklama 2019-08-28 182355.png
    Ek Açıklama 2019-08-28 182355.png
    16,7 KB · Görüntüleme: 46
@Great689

O ayar daha düşük gecikme için eklendi. Ekran kartının renderlama verimliliği ile ilgili. Teknik olarak FPS'i düşürme ihtimali var fakat istersen bir deneyebilirsin.

Bu arada ayarları yükseltince benchmark değerlerinin daha da iyileştiğini fark ettin mi? Görünürde ekran kartınla ilgili hiçbir problem yok. Sen temiz bir format dene. Eğer dediğin gibi sadece 2-3 oyunda öyle yapıyorsa, muhtemelen işlemci platformu ile alakalı bir durum. BF V gibi oyunlar, Ryzen'da daha stabil.

@Great689

O ayar daha düşük gecikme için eklendi. Ekran kartının renderlama verimliliği ile ilgili. Teknik olarak FPS'i düşürme ihtimali var fakat istersen bir deneyebilirsin.

Bu arada ayarları yükseltince benchmark değerlerinin daha da iyileştiğini fark ettin mi? Görünürde ekran kartınla ilgili hiçbir problem yok. Sen temiz bir format dene. Eğer dediğin gibi sadece 2-3 oyunda öyle yapıyorsa, muhtemelen işlemci platformu ile alakalı bir durum. BF V gibi oyunlar, Ryzen'da daha stabil.

İlgin ve alakan için çok teşekkür ederim. Cuma günü Harddiski iptal edip temiz bir format deneyeceğim. Vsync mecbur açıyorum çünkü yırtılma oluyor. G-Sync monitörüm var ama yırtılmayı hala engelleyemedim.

Hocam iade hakkı derken bende edebiliyor muyum? Elimde RTX 2070 ve 2060 var. Bunları vermek istiyorum geri. Gerçi 2070' e iki, üç müşteri var. Büyük ihtimal 3.400 TL' ye satılacak. Garanti süreleri 1 seneyi bile geçmedi.
Şuan tek hedefim, eğer bulabilirsem Gtx 1080 almak. Daha da yeni çıkan kartları görmek istemiyorum. Bulamazsam 1070 Ti alırım.
Ben yurt disindayim hocam. Turkiye nasil bilmiyorum. Arastir bakalim belki bir yolu vardir.
İyi günler arkadaşlar.

Bir sürü konu açtım. Sistemi topladım. Sonuç yine aynı. Gittim i7-9700K işlemci aldım. Eski işlemcim i7 6700K idi. Darboğaz oluyor diye. Aynı takılmalar yine var. Galiba bana monitör aldıracak bu sistem. Hala çözemedim ve çok sıkıldım. Sistemi size yazayım tekrar:
  • * İşlemci: Intel Core i7 9700K Soket 1151 3.6GHz 12MB Önbellek 8 Çekirdek 14nm İşlemci
  • * Soğutucu: Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB Led Fanlı 240mm
  • * Ekran Kartı: Asus ROG Strix RTX 2070
  • * Anakart: Gigabyte Z390 Gaming X Anakart
  • * Depolama: Samsung 960 EVO M.2 SSD 500 GB ve 1TB Seagate Harddisk
  • * Kasa ve PSU: Thermaltake Core v51 750w PSU
  • * Bellek: Corsair 3000 MHz (2x8) 16GB RAM
  • * Ekran: AOC G2460PG 1ms 144 Hz G-Sync monitör
Monitör 1080 P diye mi böyle takılmalar oluyor anlamıyorum. Monitörü çok seviyorum. 2K alıp düşük FPS oyun oynamak istemiyorum. Amacım 1080 P ekran kartı almak. Bu elimde olan 2070' i de satmak olacak. Aklımda olan ekran kartı 1070 Ti veya 2060 olabilir. Sizden bu sisteme ve monitöre uygun tam bir 1080 P canavarı olan güzel bir ekran kartı önermenizi rica ediyorum. Teşekkür ederim. Bu arada anakartın arka jak girişine kulaklık veya hoparlör taksam kasanın içinde bir cızırtı sesi var o bana geliyor. Ama ön jak girişlerinde bir sorun yok. Çok önemli bir şey mi bu olay? Buna da cevap yazarsanız çok sevinirim. Teşekkürler.
Hocam RTX Super serisinde de ayni sorunu yasadim. Haber bekleyin demistim. RTX 2070 Super serisi ekran karti aldim ayni takilmalar devam ediyor malesef.

Ben yurt disindayim hocam. Turkiye nasil bilmiyorum. Arastir bakalim belki bir yolu vardir.

Hocam RTX Super serisinde de ayni sorunu yasadim. Haber bekleyin demistim. RTX 2070 Super serisi ekran karti aldim ayni takilmalar devam ediyor malesef.
Bir gelişme var mı hocam? Bende yeni işlemci aldım ancak takılmalar devam ediyor.

.

Hocam ben sorunu 5700 XT alarak çözdüm. Sorunum RTX serisinden kaynaklanmış.
Hocam gelisme oldu. RTX 2080 kart'i iade ettim. RTX 2070 Super modelini satin aldim. Sorun devam etti. Kara, kara dusunur'ken Nvidia 436.48 surucusu ile duzeltti. Sonra bu surucu uzerine yeni guncelleme gelince tekrar bozuldu. Yine ayni sorunu sikintiyi yasadim. Suan kullandigim yeni cikan 441.20 guncel surucu ile tekrar duzeldi.

Suan cok buyuk bir sikinti yok. Takilma, donma, drop, FPS dusukluk sorunu kalmadi. Nvidia belki yeni surucu guncellemesi gelirse tekrar boza bilir. Belki de bozmaya bilir. Sana tavsiyem 5700XT al Nvidia ile ugrasma derim.

.

Hocam ben sorunu 5700 XT alarak çözdüm. Sorunum RTX serisinden kaynaklanmış.
Bende kartı servise vermiştim ve iade kararı çıkmış. Şu anda bende 5700XT arayışlarına girdim. Sorundan tamamen kurtuldunuz mu hocam memnun musunuz?

Hocam gelisme oldu. RTX 2080 kart'i iade ettim. RTX 2070 Super modelini satin aldim. Sorun devam etti. Kara, kara dusunur'ken Nvidia 436.48 surucusu ile duzeltti. Sonra bu surucu uzerine yeni guncelleme gelince tekrar bozuldu. Yine ayni sorunu sikintiyi yasadim. Suan kullandigim yeni cikan 441.20 guncel surucu ile tekrar duzeldi.

Suan cok buyuk bir sikinti yok. Takilma, donma, drop, FPS dusukluk sorunu kalmadi. Nvidia belki yeni surucu guncellemesi gelirse tekrar boza bilir. Belki de bozmaya bilir. Sana tavsiyem 5700XT al Nvidia ile ugrasma derim.
Galiba 5700XT alacağım. Kafamda MSI X TRIO 2070 Super almak vardı ancak sizde Super modellerde de sorun yaşamışsınız ama şimdi sorun yine devam ederse RTX 2070'e çok üzülürüm ya.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı