RTX 2070S sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

yagizefe

Decapat
Daha fazla  
RAM
G.Skill Ripjaws CL18 3600MHz
SSD veya HDD modeli
Crucial P5 500GB NVMe - Sandisk Plus 1TB Sata 3
Ekran kartı
Msi Geforce RTX 2070 Super
Anakart
Asus Prime B550M-A (WI-FI)
İşlemci
AMD Ryzen 5 3500X
Merhaba. Çok uzun süredir mavi ekran alıyordum ve depremden sonra bilgisayar ekranında çizikler oluşunca artık bir bilgisayarcıya götürmem gerektiğini düşündüm. Bilgisayarcı 3-4 saat uğraştıktan sonra kesin şekilde RAM sıkıntılı dedi. Bundan önceki açtığım konularda da sürekli donanımsal dendiği için hemen orada yeni RAM alıp değiştirdim. Bilgisayarı alıp kullanmaya başladıktan yaklaşık 6-7 saat sonra yeniden yeter artık mavi ekran aldım. Gecenin bu saatinde gerçekten moralim çok bozuldu asla çözemiyorum neden kaynaklı bir sıkıntı bilmiyorum son bir ümit yazmak istedim. Minidump dosyalarını aşağıya bırakıyorum.

Minidump:

@KojiroHyuga04 Merhaba yardımcı olur musun.

Son düzenleme:
Hocam işlemci almayın. Hiç mi bilgisayarcı yok ? Gerekirse makul ücret karşılığı sağlam bir işlemci PSU ile test ettirin taktırıp.
RAM anakartın QVL listesinde yok ise sorun olabiliyor bazen.
Hocam gerçekten adam akıllı iş yapıp düzgünce bakan bilgisayarcı yok.Ne zaman götürsem bir iki saat öylesine bakıp verdiler. Özellikle dedim farklı bir işlemciyle deneyin diye. Yok yapan yok adam akıllı bir yer bulamıyorum bu Kayseri'de.

1681370249669.png

Merhaba hocam /scannow komutunu kullandıktan sonra bu yazı geldi.Nedir?

Son düzenleme:
Merhaba hocam /scannow komutunu kullandıktan sonra bu yazı geldi.Nedir?
Yukarıda yapın demiştim konular öncesi sistemde dediğim gibi sorunlar vardır onları düzelmiş bazılarını. O belli zaten de format atamadınız bir türlü diğer diskleri deneyin diye. Size özelden bağlanıp da bir bakalım. Uzakdan edilebilecek bir şey varsa edelim ancak düzeleceğini sanmıyorum yine de :) Kontrol etmiş olurum en azından. Teamwiever id şifre paylaşın açık olduğumda.

Yukarıda yapın demiştim konular öncesi sistemde dediğim gibi sorunlar vardır onları düzelmiş bazılarını. O belli zaten de format atamadınız bir türlü diğer diskleri deneyin diye. Size özelden bağlanıp da bir bakalım. Uzaktan edilebilecek bir şey varsa edelim ancak düzeleceğini sanmıyorum yine de :) Kontrol etmiş olurum en azından. TeamViewer ID şifre paylaşın açık olduğumda.

Hocam bu sabahta dendim neredeyse 10 kere falan. Yeni Windows kuramıyorum maalesef. Aklıma gelen her şekilde kurmayı denedim. Her seferinde kesin olarak mavi ekran alıyorum daha kurulum tamamlanmamışken.
Hocam aktif misiniz ona göre paylaşacağım.

Hocam gerçekten adam akıllı iş yapıp düzgünce bakan bilgisayarcı yok.Ne zaman götürsem bir iki saat öylesine bakıp verdiler. Özellikle dedim farklı bir işlemciyle deneyin diye. Yok yapan yok adam akıllı bir yer bulamıyorum bu Kayseri'de.
Yeni uzak mı olur bilmiyorum ama gerekirse ve uygunsa tabii günü birlik Ankara'ya gidebilirsin ? Orada mutlaka işini sağlam yapanlar vardır. Diğer türlü maalesef pek bir şey yok.

Mavi ekran aldım.
Minidump:

Neyden kaynaklı?

Hocam Windows yanıt vermiyor ekranı geldi aniden kullanırken.Devamında siyah ekran geldi.Devamında da siyah ekrandan çıkıp gri ekran geldi.Şu an fare takılarak ilerliyor hiçbir şey yapamıyorum ne yapabilirim.

Hocam bu hataları genel olarak Google kullanıtken alıyorum.Mesela tam burada film izliyordum özellikle Google üzerinden izledim ki mavi ekran alayım.

Hocam ek olarak bu gün sabah farklı RAM takarak tekrar 2 farklı SSD'ye Windows kurmaya çalıştım.Yine mavi ekran aldım.RAM olarak Corsair Vengeance Lpx 3200mhz denedim.

Merhaba birisi yardımcı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• 20230414_221219.jpg
    20230414_221219.jpg
    124,8 KB · Görüntüleme: 17
  • 20230414_221652.jpg
    20230414_221652.jpg
    276,3 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
TW ile bağlantı yapıldı, agenel sistem bakımları yapıldı. Eski anakart değişimi sonrası format atılmadığından önceki sistem kalıntıları elle kaldırıldı (sürücüler, yazılımlar vb.) Temiz önyükleme yapıldı.
BIOS UEFI ayarlarlı değilse default edilip gerekli birkaç ayar düzeltildi. DDU işlemi uygulanıp güncel sürücü kuruldu.
Sistem-Güç ve Uyku, performans kısmındaki güç kaydırma çubuğunu düşürüldüğünde aralıksız mavi ekrna alındı zorla eski haline getirildi sorun çıkmadı.(PSU ve CPU bu durumda şüpheli durumda)
Ses yazılımında dijital gözüküyordu, ayar değiştirip tüm jackların gözükmesi sağlanırken mavi ekran alındı SteelSeries Sonar sistemi kaynaklı düşündüğüm bir hataydı. İşlem sonrası herhangi bir BSoD alınmadı.
Güncel imaj indirilmesi yapıldı ve sonraki hatalarda bu imajı yazdırıp format atılması istendi ve çıkış yapıldı.

Gece bilgisayarı açık bırakmıştım. Saat 1 gibi mavi ekran almışım.
Minidump:

@Murat5038 Hocam biraz baktım tabii siz daha iyi bilirsiniz, sosyalde bazı arkadaşlar güç modları geçişte mavi ekran aldığında bunun PSU sebebiyle olduğunu söylemişler. Sizce benim sistemde düşüncenize göre işlemci mi güç kaynağı mı süpheli durumda?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı