RTX 2080'nin Ömrü

Kimse oyunlarda Ray Tracing özelliğini açmak zorunda değil. Kartı kimse son performansında kullanabilirsin demiyor zaten. Şu an full oynatıyorken 5 yıl sonra medum ayarda oynatır mesela. Eğer arkadaşta ultra takıntısı yoksa 5 yıldan sonra bi 3 yıl daha götürür.
Bunlar sizin tahminleriniz. İnsanlar 980 ti için aynı şeyleri diyordu şu an 1060 6G performansında. 4.5 sene oldu. 2080’in ömrü bence bu gidişle 8 sene falan olmaz. Oyunları artık 1080p’de oynamayacağız. Monitörlerde 4K bile sıradan hale gelecek. Böyle söyleyince biraz ürpertiyor ama daha 720p’de PS 3’te The Last Of Us oynadığım geliyor aklıma. Yeni Konsollar ufaktan sızmaya başladı. 6 seneyi giderse öpüp başa koyulası.

3 yıllık 1080 TI ile aynı güce sahip, ben RTX serisine bu nedenle geçmedim. 1080P'de 5 Yıl rahat kullanılır diye düşünüyorum ama 2K'da 3 yıl gider iyimser bir tahminle.

2 yıl SONRA çok yavaş bir Kart diyenler olur çünkü önceden yapılmış kartları belli Aralık larda çıkarıyor lar Nvidia son hamleyi yaptı şimdi AMD de 3 5 ay içinde onlarda yeni Kart çıkarır kapitalist düzen bu gerektiriyor

2 yıl SONRA çok yavaş bir Kart diyenler olur çünkü önceden yapılmış kartları belli Aralık larda çıkarıyor lar Nvidia son hamleyi yaptı şimdi AMD de 3 5 ay içinde onlarda yeni Kart çıkarır kapitalist düzen bu gerektiriyor
Pascal'ı bir gün direk çöpe atacaklar aynı şekilde RX 500 serisini de bir gün direk atabilirler. Şu an ki oyunlar(FP32) şeklinde çalışıyor. Ancak Nvidia FP16'ya yatırım yapıyor ve FP16 performansı Turing'de bariz şekilde önde. 2 yıl sonra GTX 1000 serisi kötü açarsa hiç garip karşılamam.
1 4IdQ-imaljSyRXARZYsRAw.png

2019-02-21_3-49-31.png

Bunlar sizin tahminleriniz. İnsanlar 980 ti için aynı şeyleri diyordu şu an 1060 6G performansında. 4.5 sene oldu. 2080’in ömrü bence bu gidişle 8 sene falan olmaz. Oyunları artık 1080p’de oynamayacağız. Monitörlerde 4K bile sıradan hale gelecek. Böyle söyleyince biraz ürpertiyor ama daha 720p’de PS 3’te The Last Of Us oynadığım geliyor aklıma. Yeni Konsollar ufaktan sızmaya başladı. 6 seneyi giderse öpüp başa koyulası.
PS5'in GPU'su orta seviyeli olacak. 8K açacak diye bekleme O sadece 8K görüntü verecek. (GT1030'da veriyor😆) Aman aman olacak diye beklemeyin aksine PS5'in orta seviye(2020'deki) bir bilgisayar ile arasında fark olmayacak. PS5'in ekran kartı büyük ihtimalle 6-7TF'lops olur. O da rahat yeter 7 yıl.
Şu an ki PS4'ün 3-4 katı falan gücüne sahip olur. Bence insanlar abartıyor, sonra çıktığında üzülmeyin. PS4 Pro'dan 1-2TF'lops daha fazla olur bence. 4K 30 verir ancak 8K 30'u 2080 zar zor verebiliyor. Sony 2080'i ya da Radeon 7'yi PS5'e koyacak kadar parası olduğunu sanmıyorum zaten koysa 900 Dolar olur fiyatı.
Fiyatta ise 4000TL'leri bulabilir.
(Amacım sizi kötülemek değil, çok büyük beklentili olmayın demek.)

Pascal'ı bir gün direk çöpe atacaklar aynı şekilde RX 500 serisini de bir gün direk atabilirler. Şu an ki oyunlar(FP32) şeklinde çalışıyor. Ancak Nvidia FP16'ya yatırım yapıyor ve FP16 performansı Turing'de bariz şekilde önde. 2 yıl sonra GTX 1000 serisi kötü açarsa hiç garip karşılamam.
Eki Görüntüle 387059
Eki Görüntüle 387060

PS5'in GPU'su orta seviyeli olacak. 8K açacak diye bekleme O sadece 8K görüntü verecek. (GT1030'da veriyor😆) Aman aman olacak diye beklemeyin aksine PS5'in orta seviye(2020'deki) bir bilgisayar ile arasında fark olmayacak. PS5'in ekran kartı büyük ihtimalle 6-7TF'lops olur. O da rahat yeter 7 yıl.
Şu an ki PS4'ün 3-4 katı falan gücüne sahip olur. Bence insanlar abartıyor, sonra çıktığında üzülmeyin. PS4 Pro'dan 1-2TF'lops daha fazla olur bence. 4K 30 verir ancak 8K 30'u 2080 zar zor verebiliyor. Sony 2080'i ya da Radeon 7'yi PS5'e koyacak kadar parası olduğunu sanmıyorum zaten koysa 900 Dolar olur fiyatı.
Direkt 8K oynatmayacak 4K görüntüyü 8K'ya çevirecek. Muhtemelen böyle olacak.

2 ay kadar önce 2080 trio aldım bence minumum 6 7 sene götürür son zamanlarda ayar kısarak tabi . 2013 te asus 7950 3 gb almıştım o zaman amd olarak orta orta-üstü bir karttı 2019'a kadar gayet güzel kullandım. Son çıkan pubg gta bf apex gibi oyunları da gayet güzel oynuyordum.

Eki Görüntüle 387059
Eki Görüntüle 387060

Orta seviye bir GPU mu olacak? Bu sağlam kaynakları nereden edindiğinizi sorabilir miyim? Ayrıca Pro’da zaten her oyun 4K 30 FPS... Upscale yönetimini bazen 1080p’den bazen 2K’dan yükseltiyor. 8K’nın doğal olmasını beklemiyoruz. 2080 ti SLI olarak Witcher 3’te 45 FPS’lerde geziniyor 8K’da. Ayrıca zaten Xbox One X 6 teraflops... Ve gelen açıklamalarda Pro’dan 2 kat daha güçlü söylemler var. Yani 7 teraflops gibi az olmayacağı belli. 4K 60 FPS’e kesin gözü ile bakıyor insanalar. Ve yine 2020’nin sonunda çıkacaktır. Noel zamanına yakın tarihlerde. Şu an olan €’nun artacağına bakarsak pek ucuz olacağı söylemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı