RTX 3060 130W ekran kartlı laptop önerisi

Legion hala iyi fiyatına göre.
Buna da bakılabilir. RX 6600M hemen hemen aynı 3060 ile.
6600M 3060'ın yanına yaklaşamaz. 75W 3060'a bile anca rakip olur kendisi.
FSR görüntüyü aşırı bozuyor. RTX açsam ortada performans kalmayacak zaten.

Hocam bir şey merak ediyorum, Legion cihazların Ryzen modellerinde RAM'ler X16 olduğu için RTX açılınca FPS de X8 upgrade RAM'lere göre %100 düşüş oluyormuş. Intel işlemcili Legion'larda ise HM570 chipset sayesinde kalitesiz RAM'ler performansı o kadar etkilemiyor diyorlar ne derece doğru acaba? Bu cihaz alınırsa RAM upgrade gerekir mi?

Hocam bir şey merak ediyorum, Legion cihazların Ryzen modellerinde RAM'ler X16 olduğu için RTX açılınca FPS de X8 upgrade RAM'lere göre %100 düşüş oluyormuş. Intel işlemcili Legion'larda ise HM570 chipset sayesinde kalitesiz RAM'ler performansı o kadar etkilemiyor diyorlar ne derece doğru acaba? Bu cihaz alınırsa RAM upgrade gerekir mi?
Ryzen kadar etkilemiyor diye biliyorum, @gen2'nin bilgisi olması lazım.

Saf güç olarak çok fark yok gibi 100W ile. Yine de pek kaynak bulamadım. Reddit' te de bazıları daha iyi bazıları daha kötü demiş. Tabii belki bu daha az TGP' ye sahip bir model olabilir. Ona dikkat etmedim.

Düzeltme: MSI Alpha TGP olarak daha düşük bir varyant sanırım o yüzden Legion 5 daha iyi olur.

Ryzen kadar etkilemiyor diye biliyorum, @gen2'nin bilgisi olması lazım.

Yaklaşık 2 haftadır laptop araştırıyorum kendime. Bu cihaz 16100 liraya satışa sunuldu, Monster'ın 15.6 inch QHD T5 V21 kasası 16300 lirayken legion pro uygun gözüktü gözüme fakat RAM'lerinden dolayı sipariş vermedim gözümü korkuttu açıkçası çünkü o kadar para verdikten sonra bir de RAM almak istemem cihazın default RAM'leri atsan atılamaz satsan satılmaz. Hepsiburada kendisi satarsa bu cihazı daha ucuz olur diye tahmin ederek hala bekliyorum.

Yaklaşık 2 haftadır laptop araştırıyorum kendime. Bu cihaz 16100 liraya satışa sunuldu, Monster'ın 15.6 inch QHD T5 V21 kasası 16300 lirayken legion pro uygun gözüktü gözüme fakat RAM'lerinden dolayı sipariş vermedim gözümü korkuttu açıkçası çünkü o kadar para verdikten sonra bir de RAM almak istemem cihazın default RAM'leri atsan atılamaz satsan satılmaz. Hepsiburada kendisi satarsa bu cihazı daha ucuz olur diye tahmin ederek hala bekliyorum.
reis o lenova 17 k olmuş bende alıcaktım ama 16k fiyata hiç denk gelmedim

Yeni konular

Geri
Yukarı