RTX 3060 ekran kartı 85 derece

REDIMPACT

Yoctopat
Daha fazla  
CS:GO'da orta ayarlar da bile GPU sıcaklığım 85 derece.
Normal olmadığını düşünüyorum, çok fazla değil mi?
Sistemim.
Intel® Comet Lake core™ i7-10875H
NVIDIA RTX3060 Max-performance 6 GB GDDR6 192-BIT
32 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır hocam gönül rahatlığıyla oynayabilirim o zaman teşekkür ederim
İşlemci için 90'lar idare eder ama GPU için 90 olmaz çünkü zaten belirli bir sıcaklık limiti var orayı geçmesine izin vermez sistem hiç olmadi sistem kapanır. GPU saat hızı düşer sürekli o sıcaklıklarda çalışırsa bu da performansı düşürür. Bir süre sonra oyun oynayamaz hale gelirsin, fiziksel hasar alması da muhtemel. Fanların muhtemelen tamamen tozlanmistir termal macun kurumamis olsa bile. Tavsiyem fan temizliği ve termal macun değişimi yapman.

85 derece fazla hocam 86-87 derece zaten limittir bu değerlerin üstüne çıkmamak için watt değerlerini düşürür. Atıyorum 130 wattsa 115-100 arası kullanır daha da gerekli olursa 80watta kadar düşürür kendisini.
Benim korkumda o, basit bir cs go da bile 85 derece ise kim bilir başka oyunlarda kaç derece olur

İşlemci için 90'lar idare eder ama GPU için 90 olmaz çünkü zaten belirli bir sıcaklık limiti var orayı geçmesine izin vermez sistem hiç olmadi sistem kapanır. GPU saat hızı düşer sürekli o sıcaklıklarda çalışırsa bu da performansı düşürür. Bir süre sonra oyun oynayamaz hale gelirsin, fiziksel hasar alması da muhtemel. Fanların muhtemelen tamamen tozlanmistir termal macun kurumamis olsa bile. Tavsiyem fan temizliği ve termal macun değişimi yapman.
Ben yarın gidip servise vereyim, durum değişmezse laptobu elden çıkarıcam mecbur

Benim korkumda o, basit bir cs go da bile 85 derece ise kim bilir başka oyunlarda kaç derece olur

Ben yarın gidip servise vereyim, durum değişmezse laptobu elden çıkarıcam mecbur
Dostum servise falan gönderme, normal o değerler. Sana geri gönderirler laptopu. Masaüstünde bile 85 dereceyi gördüm, küçücük laptopta tabi ki 85'i görecek. Takma kafaya. Anca boşuna beklemiş olursun servisi. Gönderme.

Dostum servise falan gönderme, normal o değerler. Sana geri gönderirler laptopu. Masaüstünde bile 85 dereceyi gördüm, küçücük laptopta tabii ki 85'i görecek. Takma kafaya. Anca boşuna beklemiş olursun servisi. Gönderme.

Dostum benim 3060 laptop masaüstünde 32-33 derece sen 85'in normal olduğunu düşünüyorsan bilemedim sanırım benimki çalışmıyor. :D

Dostum servise falan gönderme, normal o değerler. Sana geri gönderirler laptopu. Masaüstünde bile 85 dereceyi gördüm, küçücük laptopta tabi ki 85'i görecek. Takma kafaya. Anca boşuna beklemiş olursun servisi. Gönderme.
Servisten sonra ısıda değişme olmaz mı, fan ped ya da vakum hiçbir şey kullanmıyorum

İllaki değişir, bir de laptobu stand gibi bir şeyle kullan eger mümkünse yani alttan hava alabilsin. Cihazı bakıma ver, tekrar sıcaklık ve diğer değerlere bak. Durum yine iyi değilse Monster kaliteli olmayan macun kullanıyor olma ihtimali var, bu durumda kaliteli bir macun alıp servisten bunu kullanın diye rica edebilirsin eğer kendin yapamıyorsan.

Dostum benim 3060 laptop masaüstünde 32-33 derece sen 85'in normal olduğunu düşünüyorsan bilemedim sanırım benimki çalışmıyor :D
Servisten sonra normale döner mi sence :/

Yav sen gönder. Hiçbir şey olmazsa,bakım yapsınlar.
Servisten döndükten sonra, tekrar sizinle paylaşıcam, fikriniz önemli, umarım düşer, bir çok forumda ısı değerleri daha düşük normalde, bakalım

İllaki değişir, bir de laptobu stand gibi bir şeyle kullan eger mümkünse yani alttan hava alabilsin. Cihazı bakıma ver, tekrar sıcaklık ve diğer değerlere bak. Durum yine iyi değilse Monster kaliteli olmayan macun kullanıyor olma ihtimali var, bu durumda kaliteli bir macun alıp servisten bunu kullanın diye rica edebilirsin eğer kendin yapamıyorsan.
Öyle yaparım hocam, çok teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı