RTX 3060 ekran kartı 85 derece

REDIMPACT

Yoctopat
Daha fazla  
CS:GO'da orta ayarlar da bile GPU sıcaklığım 85 derece.
Normal olmadığını düşünüyorum, çok fazla değil mi?
Sistemim.
Intel® Comet Lake core™ i7-10875H
NVIDIA RTX3060 Max-performance 6 GB GDDR6 192-BIT
32 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Servisten sonra normale döner mi sence :/

Servisten döndükten sonra, tekrar sizinle paylaşıcam, fikriniz önemli, umarım düşer, bir çok forumda ısı değerleri daha düşük normalde, bakalım
Ben bir video izlemiştim. Monster servisine götürmüş adam sıcaklık şikayetinden. Sonra youtube da bir servisciye götürmüş. Adam dedi ki ; Monster'ın kullandığı macun kötü bir macum bu yüzden değişmiyor sıcaklık dedi. Bilgin olsun. Sen gönder,getir. Etiketle bizi

Dostum servise falan gönderme, normal o değerler. Sana geri gönderirler laptopu. Masaüstünde bile 85 dereceyi gördüm, küçücük laptopta tabi ki 85'i görecek. Takma kafaya. Anca boşuna beklemiş olursun servisi. Gönderme.
Masaüstünde nasıl 85 derece görüyorsun CS gibi bir oyunda hatta AAA oyunlarda bile görmemen gerek. Ya fansın yada macunsuz kullanman gerek ekran kartının o derecelerde olması için. Çekirdek o sicakliklardaysa Hot spot ve bellekler 100 derecenin üstündedir herhalde, kartı yakma ihtimalin yüksek. Ben ultra ayarlarda RDR2'de bile 70 dereceyi geçtiğini görmedim %40-50 arası fanla. Fan eğrisini manuele alıp %65'e çıkarınca RDR2, FurMark testi gibi kartın suyunu çıkaran uygulamalarda bile 65 derecelerde geziyor. Kimseyi yanlış yonlendirmenin anlamı yok.

Ben bir video izlemiştim. Monster servisine götürmüş adam sıcaklık şikayetinden. Sonra youtube da bir servisciye götürmüş. Adam dedi ki ; Monster'ın kullandığı macun kötü bir macum bu yüzden değişmiyor sıcaklık dedi. Bilgin olsun. Sen gönder,getir. Etiketle bizi
Tamamdır hocam öyle yaparım, teşekkürler vakit ayırdığınız için

Servisten sonra normale döner mi sence :/

Monster servisin ne yapacağını bilemem sonuçta ben 1 yıl bakım yaptırmadan kullandığımda boşta 50 dereceyi geçiyordu, macun kurumuştu kendim bakımını yaptım. Arka hava kanallarından kanal boyunca toz yumakları çıkardım macunu değiştirdim 32-36 derece çalışıyor tekrardan. CS2 şu an sistemi eskisinden daha fazla zorlayan bir oyun oldu. Bilgisayarın 85 derecede throttling e giriyor mu? Bunu test programı açarak bir yandan da MSI Afterburner sayesinde watt değerlerini anlık kontrol ederek ölçmen daha iyi olur. Kısaca watt düşürüyor mu 85 dereceden sonra.

Monster servisin ne yapacağını bilemem sonuçta ben 1 yıl bakım yaptırmadan kullandığımda boşta 50 dereceyi geçiyordu, macun kurumuştu kendim bakımını yaptım. Arka hava kanallarından kanal boyunca toz yumakları çıkardım macunu değiştirdim 32-36 derece çalışıyor tekrardan. CS2 şu an sistemi eskisinden daha fazla zorlayan bir oyun oldu. Bilgisayarın 85 derecede throttling e giriyor mu? Bunu test programı açarak bir yandan da MSI Afterburner sayesinde watt değerlerini anlık kontrol ederek ölçmen daha iyi olur. Kısaca watt düşürüyor mu 85 dereceden sonra.
Testleyip bir de öyle paylaşayım seninle dostum, hiç dikkat etmedim ona

Hocam servisten sonra GPU boşta 34 derece CPU 40
YÜKTE GPU 67
CPU 50
Baya değişti

Hocam servisten sonra GPU boşta 34 derece CPU 40.
Yükte GPU 67.
CPU 50.
Bayağı değişti.

Kanka değerler iyide fazla iyi gibi duruyor yükte CPU'nun 50 derece olması bilemedim şimdi test sonuçların normal mi? Sonuçta sıvı soğutucuyla bile yükte 60-70 derece olur laptopta 50 derece imkansız gibi bir şey.

Kank
Kanka değerler iyide fazla iyi gibi duruyor yükte CPU'nun 50 derece olması bilemedim şimdi test sonuçların normal mi? Sonuçta sıvı soğutucuyla bile yükte 60-70 derece olur laptopta 50 derece imkansız gibi bir şey.
Kanka cs go da az verdi şimdi başka oyunlar deneyeyim
Tertemiz oldu ama

Geri
Yukarı