RTX 3060 Lenovo Legion modeli satışta

Merhabalar, lenovo'nun 5600h siparişi verdim ben de, bir an önce de ram meselesini halledeyim diyorum. Cihaz 2x16 destekler mi yoksa 2x8 mi takmam mı lazım? Ve 2. ssd için boşluk var mı bilgisi olan var mı?

Hocam bu laptop batarya ile böyle oyun vs. oynamadığım takdirde ne kadar götürür ? Üniversitede sürekli şarj cihazı taşımak istemiyorum ve böyle oyun laptoplarının da bataryası çok az deniliyor bilemedim ne dersiniz ?
Klavye ışığını kapatırsınız, Vantage'den sessiz kipe alırsınız, pil ayarlarını en iyi pil ömrüne getirirsiniz, hibrit modu açarsınız ve daha fazlası için ekranı 60hz ye çekerseniz 4-5 saat rahatlıkla alırsınız ama oyun oynamadığınızı varsayıyorum.

O adaptörü taşımak istemiyorsanız bu cihazlar type-c üzerinden Power Delivery destekliyor yani şarj edebilirsiniz. Daha hafif ve küçük adaptör taşırsınız biraz tuzlu ama değebilir ihtiyaca göre.

1631082125538.png

Gördüğünüz gibi yine oyun oynama performansı alamazsınız 100watt ile fakat gündelik tüm işlerinizi görürken yavaş da olsa şarj olur. 65 Watt ve 100 Watt arası kullanırken şarj, 45 Watt ve 65 Watt arası adaptör ise uyku/kapalı modunda şarj edebiliyor. Kablo v.s alırken desteklediği en yüksek A' ya da dikkat etmek gerek.

45 Watt aşağısı adaptörler ise işe yaramıyor bu arada.

Hocam dün geldi laptop şarj aleti aşırı ama aşırı büyük oda laptop güçlü olduğu için ama üniversiteye bu şarj aleti götürülemez o yuzden Type-C'den şarj oluyor laptop aşırı iyi.

Hocam dün geldi laptop şarj aleti aşırı ama aşırı büyük oda laptop güçlü olduğu için ama üniversiteye bu şarj aleti götürülemez o yuzden Type-C'den şarj oluyor laptop aşırı iyi.
Belki çok inceleme fırsatınız olmadı ama eğer oyun oynadıysanız oynadığınız oyuna göre sıcaklık değerleri nasıl ?

Alanlar herhangi bir test yaptı mı? Ya da cihaz incelemesi yapmayı düşünen var mı? @CRESSI @idrcyhn

Test ve inceleme yapabilirim ama üniversite kayıtları, yurt kayıtları vesaire işlerim var.
Laptopun yanında Legion RGB mouse çıktı. G300s kullandım yıllardır ve bana tıklama hissi biraz boşa tıklıyormuşsun gibi geldi. Sağ 2 makro tuşuna istemeden her dakika tıkladım. 4. parmağım değiyordu hep.

Dün sadece CS:GO oynadım.

Fanlar çok gürültülü çalışıyordu. Ayarlar en yüksek çözünürlük 4:3 1280X720. sıcaklıklara bakamadım. Klavyede sıcaklık hissetmedim desem yeridir fakat ekranın hemen altında ve F1,2.. tuşlarında sıcaklık hissediliyordu.

Ekran ve renkleri çok iyi geldi. Şimdiye kadar hep ofis laptopları kullanıyordum. 15.6 ama bana nedense ekran büyük geldi yanlardaki çerçeveden herhalde. Parlaklık çok iyi. Arkadaşımda yeni kasa TUF vardı. O kendisi dedi parlaklık çok iyi diye. Bir de arkadaşım hızına çok şaşırdı. Belki daha çok yeni diyedir ama her şey çok hızlı.

Adaptör çok büyük ve ağır.

Ekran çerçeve kısmında elim hafif yaşken oluşan ıslaklık izi dünden beri gitmedi. Ekranın alt kısmında Legion yazan yere klavye aydınlatması geliyor. Orada tozlanmış gibi bir iz oluşuyor RGB'ler yandığı sürece. Metal gibi bir plastik yapısı çok yok laptopta, düz plastik de hissettirmiyor ama. Ekran kalın. Menteşeler sıkı.

Ekranı 60Hz yapma seçeneği yok bende. Onu anlamadım.

Vantage yazılımını ve ayarlarını TUF'u olan arkadaşım çok sevdi. ASUS'un yazılımından iyi dedi.

Klavye tuş hissiyatı iyi. RGB dalga efekti gözüme kasıyormuş gibi geldi. Hızını arttırdığımda o kasma hissi gitti. Oturuş pozisyonuna göre bende space tuşunun altında RGB LED'i gözüktü. O biraz dikkat dağıtabiliyor.
Enter çok küçük. Numpadi şuraya sıkıştıralım ya diye koymuşlar. Numpad çok küçük şifrelerimi yazarken hep hatalı yazdım. Alışılabilir tabii ki.

Pilini denemedim fakat 60wh.

Mouse kullandığım kısma sağdan hava çıkışı denk geliyor. El terleme problemi ortadan kalkar.

Buradaki bazı sorunlar sizi etkilemeyebilir. Sadece ilk izlenim olarak yazmak istedim. Genel olarak laptopu çok beğendim. Başka oyunlar indirip, testler yapacağım zamanla.
Bu biraz gelişigüzel yazılmış bir incelememsi gibi oldu.

Son düzenleme:
Arkadaşlar hepsiburada 12 binden bu laptopu satışa çıkarmış. Peşin fiyatına 9 taksitle az önce sipariş verdim. İyi bir karar vermişizdir umarım hayırlı olsun.
Arkadaşlar hepsiburada 12 binden bu laptopu satışa çıkarmış. Peşin fiyatına 9 taksitle az önce sipariş verdim. İyi bir karar vermişizdir umarım hayırlı olsun.

Son düzenleme:
Ekran ve renkleri çok iyi geldi. Şimdiye kadar hep ofis laptopları kullanıyordum. 15.6 ama bana nedense ekran büyük geldi yanlardaki çerçeveden herhalde. Parlaklık çok iyi. Arkadaşımda yeni kasa TUF vardı. O kendisi dedi parlaklık çok iyi diye. Bir de arkadaşım hızına çok şaşırdı. Belki daha çok yeni diyedir ama her şey çok hızlı.

Adaptör çok büyük ve ağır.
Hocam müsaitseniz adaptör ve laptopun klavyesini resimini çekip atabilirmisiniz buraya ? @CRESSI

Yeni konular

Geri
Yukarı