RTX 3060 Ti ekran kartında Coil Whine sesi var

Piyasadaki 3000 serisi kartların neredeyse coğunluğunda var. Marka ve model farketmiyor. 5700 xt kullanıyordum ondanda vardı geri yollamadım, 3070 kullanıyorum şuan ondada var, geri yollamadım onuda. Önemli olan kartın stabil ve soğuk çalışması...

Not: Burada püf nokta boşta çalışırken var mı...

Piyasadaki 3000 serisi kartların neredeyse coğunluğunda var. Marka ve model farketmiyor. 5700 xt kullanıyordum ondanda vardı geri yollamadım, 3070 kullanıyorum şuan ondada var, geri yollamadım onuda. Önemli olan kartın stabil ve soğuk çalışması...

Not: Burada püf nokta boşta çalışırken var mı...
Kart soğuk çalışıyor ve boştayken herhangi bir ses yok

Selam, başlıkta gördüğünüz gibi ekran kartımda coil whine sorunu var. Çok rahatsız edecek seviyede değil ama yüksek FPS'lerde (örneğin. CS:GO 500-600 FPS) ses direkt artmaya başlıyor. Boşta çalışırken hiç ses yok ama dediğim gibi yüksek FPS aldığım yerlerde tiz bir ses söz konusu. Kart 3 yıllık garantili, garantiye vermeye gerek var mı? Bu sıkıntı karta bir zarar verir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba, garantiye yolladınız mı süreç nasıl geçti? Benzer durumdan şikayetçiyim.

Merhaba, garantiye yolladınız mı süreç nasıl geçti? Benzer durumdan şikayetçiyim.
Merhabalar, öncelikle garantiye yollamadım. Akım korumalı sağlam bir priz aldım ve tüm bileşenleri bu priz üzerinden bağladım. Cs'de ki ses yok oldu. Witcher 3'te ana menüde 4000-5000 fps alırken ince bir ses geliyor ama pek takılmıyorum. Zamanla kulağım alıştı zaten çok rahatsız edecek bir ses yoktu. Ama eğer sizinki çok ses çıkartıyorsa göndermenizde fayda var.

Geri
Yukarı