RTX 3060 Ti LHR ile kazım yapılır mı?

Asıl anahtar kelimeyi vermemişsin. Hangi fiyata alınır mı? İleriye dönük oyun için ideal diyebiliriz 1080p çözünürlük özelinde.
8.000 TL maksimum alınabilir fiyat olmalı şu piyasada diye düşünüyorum.

Evet, kazım yapılabilir. Yaklaşık 130W ile 42mh civarı verir. Yalnız son güncelleme ile t-rex'te Dual algo üzerinden mining yapmak daha yüksek karlılık bırakacak gibi duruyor.

Dual mining 10 GB VRAM istediğinden şu an 3060 Ti için olanaksız.

Dediğini indirdim hocam ancak -lhr 100 kodunu nereye eklemem lazım bilmiyorum.

Düzenleme: Yaptım hocam. 102.6 Mh/s ile kazıyor. Ekran kartı sıcaklığı 60 derece. Kullanımı %5-6. Kullanımı neden bu kadar az anlayamadım.
Hocam kodu nasıl nereye girdiniz? Birde 3060ti ile nasıl 100+ kazabiliyorsunuz :D

Hocam kodu nasıl nereye girdiniz? Birde 3060ti ile nasıl 100+ kazabiliyorsunuz :D
3080 Ti ile denedim hocam. Ama tam anlamadım 100 gösteriyor sadece kazdığımdan değil. Eth bat dosyasına düzenle diyorsunuz hocam. Yazının bittiği yerden bir boşluk bırakıp kodu giriyorsunuz o kadar.

vay arkadaş ya, bizim insanımız neden böyle bilgisi olmadığı konularda fikir yürütüyor anlamıyorum. kimi diyor LHR kartla mining olmaz, kimi diyor 3080ti 40-50mh veriyor...

lhr kart ile bal gibi mining yapılıyor, 3060ti'ım ile 45mh eth kazabiliyorum, 3080ti LHR ile 80mh eth kazılabiliyor, 8gb kart ile dual mining yapılabiliyor.

nereleri okuyorsunuz, okuduğunuzu mu anlamıyorsunuz yoksa ekran kartlarının fiyatlarının yükselmesini sadece mining zanneden 15 yaşındaki lol oyuncusu musunuz bilmiyorum ama yanlış biliyorsunuz.

@Mr.Kitty sorunuza gelince, hocam kart hynix memory'li, bu yüzden Samsung memory kartlara göre küçük bir farkla daha az mh veriyor. ama örnek vermek gerekirse Asus tuf ile aynı mh alıyorsun, onda da hynix memory var.
japon markası, bizde ve avrupada galax olarak biliniyor. 7000 tl civarına denk getirirseniz alınabilir, soğutması bizce bilinen markalar kadar etkili değil, ikinci elde de isim etki ediyor tabii. Asus tuf olanı 8100'e aldı arkadaşım geçen gün.

lolminer v1.33 ile 42,1mh sabit alabilirsiniz. hynix olduğu için o da. Ben Samsung memory'li 3060ti ile 45,6mh alıyorum. iyi günler dilerim.

edit: hatta şöyle örnek vereyim:

Dosya Ekleri

• Screenshot_20211017-154414_Chrome.jpg
    Screenshot_20211017-154414_Chrome.jpg
    79 KB · Görüntüleme: 458
Son düzenleme:
vay arkadaş ya, bizim insanımız neden böyle bilgisi olmadığı konularda fikir yürütüyor anlamıyorum. kimi diyor LHR kartla mining olmaz, kimi diyor 3080ti 40-50mh veriyor...

lhr kart ile bal gibi mining yapılıyor, 3060ti'ım ile 45mh eth kazabiliyorum, 3080ti LHR ile 80mh eth kazılabiliyor, 8gb kart ile dual mining yapılabiliyor.

nereleri okuyorsunuz, okuduğunuzu mu anlamıyorsunuz yoksa ekran kartlarının fiyatlarının yükselmesini sadece mining zanneden 15 yaşındaki lol oyuncusu musunuz bilmiyorum ama yanlış biliyorsunuz.

@Mr.Kitty sorunuza gelince, hocam kart hynix memory'li, bu yüzden Samsung memory kartlara göre küçük bir farkla daha az mh veriyor. ama örnek vermek gerekirse Asus tuf ile aynı mh alıyorsun, onda da hynix memory var.
japon markası, bizde ve avrupada galax olarak biliniyor. 7000 tl civarına denk getirirseniz alınabilir, soğutması bizce bilinen markalar kadar etkili değil, ikinci elde de isim etki ediyor tabii. Asus tuf olanı 8100'e aldı arkadaşım geçen gün.

lolminer v1.33 ile 42,1mh sabit alabilirsiniz. hynix olduğu için o da. Ben Samsung memory'li 3060ti ile 45,6mh alıyorum. iyi günler dilerim.

edit: hatta şöyle örnek vereyim:
Ben gigabyte gaming oc pro ile 45mh/s alıyorum. Ozaman bu samsung model olmalı.

evet hocam, bende giga kullanıyorum, bendeki de Samsung memory.

ilk attığım ekran alıntısı arkadaşıma yaptığım sistemdendi, şimdi kendiminkini atmak için girmiştim, onu da buraya bırakayım.

arkadaşlarımla aslen battlefield oyuncusuyduk, bfV onları sarmayınca bf2042'yi bekleyene dek 5700xt'leri mining'e bağladık. sonradan biraz yatırım yapalım dedik, kart almaya başladık. çok engin bilgi sahibi değilim ama tecrübelerimi aktarmak istedim, her denilene inanmayın. hele ki mining bitsin, oyunculara zarar veriyor diyenlere hiç bakmayın.
Bu arada, okuduğunu anlayabilen arkadaşlar için; günlük olarak güncellenen, son 24 saatte hangi kart hangi oc ile en iyi getiriyi sağlıyor, kaç mh kazıyor gibi bilgileri içeren basit bir site var, onu bırakayım buraya.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20211017-154743_Chrome.jpg
    Screenshot_20211017-154743_Chrome.jpg
    89,5 KB · Görüntüleme: 458
Son düzenleme:
Evet hocam, bende giga kullanıyorum, bendeki de Samsung Memory.

İlk attığım ekran alıntısı arkadaşıma yaptığım sistemdendi, şimdi kendiminkini atmak için girmiştim, onu da buraya bırakayım.

Arkadaşlarımla aslen Battlefield oyuncusuyduk, bfV onları sarmayınca BF2042'yi bekleyene dek 5700XT'leri Mining'e bağladık. Sonradan biraz yatırım yapalım dedik, kart almaya başladık. Çok engin bilgi sahibi değilim ama tecrübelerimi aktarmak istedim, her denilene inanmayın. Hele ki mining bitsin, oyunculara zarar veriyor diyenlere hiç bakmayın.
Bu arada, okuduğunu anlayabilen arkadaşlar için; günlük olarak güncellenen, son 24 saatte hangi kart hangi OC ile en iyi getiriyi sağlıyor, kaç mh kazıyor gibi bilgileri içeren basit bir site var, onu bırakayım buraya.

Hocam sitede ergonun ETH'ye göre daha çok getirdiğini belirtmiş. 3060 Ti LHR için. Ne yapsak Ethereum'u salıp ergo mu dönsek.

Bir de hepsini anladım ama güç sınırı 165 140 falan diyor. Yani Power limiti nasıl düzenlememiz gerekir bu tabloya göre?

Geri
Yukarı