RTX 3060 Ti vs RX 6700XT

Roninshi

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 5 5600X veya R7 5700X işlemci var. Bunlardan hangisini tercih etmeliyim?
Ayrı olarak aklımda Gigabyte 3060 Ti Gaming OC ya da Sapphire RX 6700XT Nitro var. Çok kararsızım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220803-015850_Hepsiburada.jpg
    Screenshot_20220803-015850_Hepsiburada.jpg
    65,8 KB · Görüntüleme: 36
  • Screenshot_20220803-015901_Hepsiburada.jpg
    Screenshot_20220803-015901_Hepsiburada.jpg
    80,4 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleyen: Moderatör:
Şu kriterlere bakarak alın:
Oynayacağınız oyunlarda verdikleri FPS değeri.
Marka modelin soğutucu büyüklükleri.
En yüksek Frekans/Watt değeri.

Bu üçü en önemli kriterler. Kontrol ederek bakarsan hangisi daha iyi bulursun.

Render, yayin vs. islerle ugrasmiyorsaniz paranizi bosuna harcamayin ve AMD karti tercih edin derim. Ancak ben hem render isleriyle hemde oyunlarda yuksek FPS'le karsilasmak istiyorum diyorsaniz o zaman Nvidia ekran kartini almaniz daha dogru olacaktir sizin icin.

Render, yayin vs. islerle ugrasmiyorsaniz paranizi bosuna harcamayin ve AMD karti tercih edin derim. Ancak ben hem render isleriyle hem de oyunlarda yuksek FPS'le karsilasmak istiyorum diyorsaniz o zaman NVIDIA ekran kartini almaniz daha dogru olacaktir sizin icin.

Ben ilk sistemime de AMD ile başladım çok memnun kalmıştım. Şu an AMD sistemimi sattım. Intel ve NVIDIA'lı sistemime topladım ama yanına bir de AMD'li sistem istiyorum. Araştırmalarımı da yaptım kimi zaman 3070 ile yarıştığını gördüm. Sanırım tercihim tekrar AMD olacak. (render vb işlerim yok.)

Ben ilk sistemime de AMD ile başladım çok memnun kalmıştım. Şu an AMD sistemimi sattım. Intel ve NVIDIA'lı sistemime topladım ama yanına bir de AMD'li sistem istiyorum. Araştırmalarımı da yaptım kimi zaman 3070 ile yarıştığını gördüm. Sanırım tercihim tekrar AMD olacak. (render vb işlerim yok.)
Render vs işleri ile meşgul değilseniz AMD sizin için F/P olacaktır. Doğru bir tercih.

RT olarak 3060 Ti'ın ezici bir üstünlüğü var fakat saf güçte 6700 XT 3070 ile kapışan bir kart, Nvidia optimizeli oyunlarda 3-4 FPS geçtiği oluyor ancak onun haricinde rakip değiller.

9499 TL - cashback / geri ödeme ( 1755 TL ) ile ikisinin yerine de bunu tercih etmelisiniz. Baya da serin çalışan bir kart.

Ryzen 5 5600X veya R7 5700X işlemci var. Bunlardan hangisini tercih etmeliyim?
Ayrı olarak aklımda Gigabyte 3060 Ti Gaming OC ya da Sapphire RX 6700XT Nitro var. Çok kararsızım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ben ASUS ROG STRIX 3060 Ti var gayet memnunum AMD tarafında işler nasıl çok bilmiyorum kesin konuşmayım ama 3060 Ti sizi üzmez yıllarca kullanırsınız.

Ben ASUS ROG STRIX 3060 Ti var gayet memnunum AMD tarafında işler nasıl çok bilmiyorum kesin konuşmayım ama 3060 Ti sizi üzmez yıllarca kullanırsınız.

AMD teknolojileri bakımından çok bilgisizim. İlk sistemim RX570 RS XXX Edition kartıydı, düşük bir segment olmasına rağmen memnundum. 6700 teknolojisi ve özellikleri hakkında hiçbir bilgim yok daha fazla araştırma yapmam gerek. Oyun bakımından NVIDIA teknolojilerine karşı eksiklikleri neler mesela? Örneğin RTX, DLSS, reflex gibi. AMD'nin de kendi bazında bu tarz özellikleri var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı