RTX 3060 Ventus 3X alınır mı?

Bütçe
11500

EmirhanTr82

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, önerir misiniz? Bir de RX 6600 XT Gaming X modeli ile bunun arasında ne gibi fark vardır? Marka olarak önerilerinizi bekliyorum.

Gaming X, Gaming Z ve RTX 3000 serisi ile Suprim X MSI markasının en tepe model kartlarıdır. Soğutma ve ışıklandırma farkları dışında kullanılan çip ve RAM miktarı aynı olur. Yani bütçeniz yetiyorsa görüntü ve daha serin çalışan bir kart alırsınız, bütçeniz kısıtlıysa görüntü olarak biraz daha gösterişsiz ve hemen hemen aynı sıcaklıklarda çalışan daha sade bir kart satın almış olursunuz. Çip konusuna gelecek olursak RTX 3060 NVIDIA bir kart iken RX 6600XT AMD bir karttır. Performans farklarına YouTube'dan bakabilirsiniz.

@KeyN_N reis 11.500
@BatuhanUcan biliyorum performans farkını RX daha önde ama tek sıkıntı hangi marka alsam AMD mi NVIDIA mı ve ekran kartında ise MSI'ya da ASUS.
Pahalı. O fiyata nispeten giriş seviyesi modeller olsa da 3060 Ti bulunabiliyor.

Yazılım konusunda NVIDIA daha iyi, son serileri baz alırsak ASUS daha önde benim düşüncem.

Reis AMD o kadar kötü değildir RX6000 serisine daha fazla talep var diye düşünüyorum.
@KeyN_N hocam ben şunu merak ettim bilinmeyen marka bu attıkların bilenen varsa ona bakayim bir de Ventus 3X alınmaz mı soğutma bakımdan olsun kalite ve bazı konularda iyi değil mi?
Arkadaşlar cevap alabilir miyim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı