RTX 3060 vs 6600 XT

Bütçe
9000

AthenaBey

Decapat
Daha fazla  
Ben ekran kartını aldım ama iade şansım bulunuyor. Daha bu cuma aldım. İncehesap'tan RTX 3060 + 2K değerinde anakartı 11.000'e aldım yani 9K'ya ASUS Dual RTX 3060 aldım. Yine 9000 liraya RX 6600 XT var

Söyle bir durum var ki RTX 3060'ın 9K'ya gelmesi icin anakartı satmam lazım. 2. el satışları pek sevmiyorum bu yüzden acaba iade mi etsem diye düşündüm.
Hikayeli oyunlari oynuyorum, FPS oyunlari olarak Valorant sadece.

Şimdi FPS değerleri evet RX 6600 XT'nin daha fazla ama ben Valorant oynuyorum. 600FPS alsam ne olacak 144Hz monitörüm var zaten (alacağım).

Hikayeli yüksek grafikli oyunlarda RTX 3060 teknolojisi vermekte iyi değil denilmiş. Ben bunu biliyordum ama bilmemezlikten gelmeye çalışıyordum.

RTX 3060 ile hikayeli oyunlari RTX açıkken akıcı bir şekilde oynayabilir miyim, yoksa RX 6600 XT almak daha mı mantıklı? Sizce hangisi daha mantıklı? Eger RTX açıkken RDR ve Cyberpunk gibi oyunlari oynayamazsin Full ayarlarda derseniz RTX acik degilken hangi ekran kartını önerirsiniz?

Ben RX 6600 XT'ye kayıyor gibiyim. Anakartı 2. elden satamayacak gibi hissediyorum istediğim fiyata.
@BerkayZ87
Sorularımı genel olarak cevaplarsanız sevinirim kafam karışık biraz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genel olarak hikayeli oyunlarda DLSS oluyor benim bildiğim ve 6600 XT destrklemiyor. 3060 bence daha iyi bir seçenektir.

6600XT, performansda daha iyi.
Açık ara bilinen fark.

Daha çok yapılan işe odaklanılmalı. Hikayeli oyunlarda DLSS var RX 6600 XT 3060'ı geçemez DLSS ile. Mesela RDR 2 de DLSS var, 6600 XT için eksidir.

Her zaman DLSS açıkken 3060>6600XT olmuyor.
1 oyun diye 3060 alınmaz.
Her zaman açıkken derken ? DLSS açılabilen oyunlar için konuşuyorum ve bir oyun için 3060 alınmalı demiyorum. DLSS ile 15 fps gibi fark atıyor 3060.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@Karındeşen yediremiyorsanız susun bence. Adam hikayeli oynayacağım diyor. DLSS ile 6600 XT'yi dövüyor 3060 her türlü. Test videosunuda ekledim karar arkadaşın.

Her zaman açıkken derken? DLSS açılabilen oyunlar için konuşuyorum ve bir oyun için 3060 alınmalı demiyorum. DLSS ile 15 FPS gibi fark atıyor 3060.

DLSS'nin olduğu topu topuna kaç oyun var? Her hikayeli oyunda DLSS mi var?
DLSS görüntüyü de düşürüyor performance modunda, bunu da bilerek konuşun.

Yeni konular

Geri
Yukarı