RTX 3060 vs RX 6700 XT

Atikkerim

Hectopat
Güncel konu bulunmadığı için açma gereği duydum. Malum fiyatlar yazdan belli iyice değişti çok kafamı kurcalayan bir durum bir tarafta net daha üstün saf kas gücü diğer tarafta sıkıntısız driver ve çok iyi çalışan yazılımlar(RTX, DLSS vb) 1-2 hafta içinde alacağım. Aciliyet söz konusu maksimum bütçe şu anki RX 6700 XT neyse o 8K civarı daha üstüne çıkamam. O fiyatlara RX 6800, RTX 3060 Ti gelmedikçe bütçeyi de arttıramam 2.el de kesinlikle almam. Oyun tarafında AMD'nin sıkıntısız olduğunu biliyorum ama ben hybrid bir kullanıcıyım hem iş hem oyun için alacağım. Ne profesyonel seviyede iş yapacağım ne de sabah akşam oyun oynayacağım. Kafamı karıştıran nokta da bu. Hangisini tercih etmeliyim? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Yayıncılık, render tarzı işiniz yoksa 6700 XT.

Ben 3060 taraftariyim eskiden yaşadiğim problemler yüzünden (eski AMD kartlari) ancak 6700XT de fena kart değil ileride yayincilik falan düşünürseniz ya da ağir işler yapmayi 3060 alin.

Bende AMD kullanıcısıyım fakat NVIDIA almanı öneririm. AMD tarafında şu ana kadar sıkıntı yaşamadım ama desteklediği teknolojiler olsun çoğu şeyde NVIDIA fazlasıyla iş görüyor benim görüşüm bu yönde bütçen de yetiyorsa NVIDIA al.

Bende AMD kullanıcısıyım fakat NVIDIA almanı öneririm. AMD tarafında şu ana kadar sıkıntı yaşamadım ama desteklediği teknolojiler olsun çoğu şeyde NVIDIA fazlasıyla iş görüyor benim görüşüm bu yönde bütçen de yetiyorsa NVIDIA al.
3060Tİ desen neysede 3060 asla tercih edilmemeli XT karşısında.

AMD eşdeğer güçte bir nVIDIA alternatifi var ise tercih edilmez.

6700XT 3060Ti ile bir önde bir arkada sonuçlar veren bir karttır. İlla nVIDIA almak isteyen biri en azından 6700XT'ye eşdeğer bir kart almalı. 3060 ve 6700XT arasında 3060 seçin demek biraz kerizlik olur.

Ben 3060 taraftariyim eskiden yaşadiğim problemler yüzünden (eski AMD kartlari) ancak 6700XT de fena kart değil ileride yayincilik falan düşünürseniz ya da ağir işler yapmayi 3060 alin.

Çok enteresan neredeyse 3070 rakibi olmasına rağmen çevremde ki herkese sordum genelde birbirine yakın oranda dendi RX 6600 XT demeden 3060 diyorlar 6700 XT de bile düşünüyorlar yani keşke AMD NVIDIA'ya rakip olabilse ya da NVIDIA kartları daha rekabetçi fiyatlara çıkarsa ya da ülkemizin şartları iyi olsa hala kafam karışık.

AMD eş değer güçte bir NVIDIA alternatifi var ise tercih edilmez.

6700XT 3060 Ti ile bir önde bir arkada sonuçlar veren bir karttır. İlla NVIDIA almak isteyen biri en azından 6700XT'ye eş değer bir kart almalı. 3060 ve 6700XT arasında 3060 seçin demek biraz kerizlik olur.

Tam da bu nokta kafamı karıştıran konu bir de ben ekran kartını 5-6 sene kullanırım şimdik GT 710'dan geçeceğim evrenler arası bir atlama yaşanacak ;) AMD'yi o kadar kullanır mıyım diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı