RTX 3060 vs RX 6700XT

6700XT'li sistemi tercih edin. İşlemciyi dediğiniz gibi 5600X yaparak almaya özen gösterin. Soğutucu kısmında 120mm olanı değiştirip yine 120mm seçmek pek mantıklı bir yaklaşım değil. Mevcut durumda 240mm soğutucuya bütçeniz yoksa bu haliyle alın sıcaklık değerleri tatmin etmezse ileride minimum 240mm alabilirsiniz.

Çok sağ olun görüşünüz için başka bir şey varsa söylerseniz çok mutlu olurum aylardır araştırıyorum çünkü eksiklik olmasın.
Şöyle söyleyeyim, bendeki hava soğutma bile 240'lık sıvılara yakın performansı var. 120'lik sıvılar genel olarak çok performanslı değil, o yüzden daha kalitelisini seçiyoruz ki sıkıntı olmasın. PF120 daha iyi, üstüne sızdırmazlık garantisi de var. Hava soğutma seçeneği olsa asla 120'lik AIO önermezdim.
Tamamdır çok sağ olun.

Çok sağ olun görüşünüz için başka bir şey varsa söylerseniz çok mutlu olurum aylardır araştırıyorum çünkü eksiklik olmasın.

Tamamdır çok sağ olun.
Özelleştirme kısmında anakart seçeneği sunmuyorlar. Seçenek sunsalar 4 RAM slotu bulunan anakart tavsiye ederdim. Mevcut senaryoda işlemci değiştirip almanız yeterli görünüyor.

dostum selam, geçtiğimiz çarşamba günü ben de sistem toplamak üzere bir konu açtım ve perşembe günü gidip siparişini verdim.

epey bir özelleştirme ile RX6700 XT, Ryzen 5 5600'lü bir sistem toparladım. Videolarını da izledim, internette de araştırdım. RTX 3060 gerçekten fiyatını haketmeyen bir sistem, ben 3060 TI almak istiyordum ama piyasada yok. Resmen herkes stoğa çekmiş, o sebeple RX6700'e yöneldim. Videolarını izlersen eğer arada dağlar kadar FPS farkı olduğunu göreceksin zaten. Ama tek tavsiyem Ryzen 5 5600'dan aşağı bir işlemci almaman olur.

Ben bu linkteki sistemi aldım fakat yaklaşık bi 4000 TL kadar yükseltme ile. Elime ulaşmasını bekliyorum.

dostum selam, geçtiğimiz çarşamba günü ben de sistem toplamak üzere bir konu açtım ve perşembe günü gidip siparişini verdim.

epey bir özelleştirme ile RX6700 XT, Ryzen 5 5600'lü bir sistem toparladım. Videolarını da izledim, internette de araştırdım. RTX 3060 gerçekten fiyatını haketmeyen bir sistem, ben 3060 TI almak istiyordum ama piyasada yok. Resmen herkes stoğa çekmiş, o sebeple RX6700'e yöneldim. Videolarını izlersen eğer arada dağlar kadar FPS farkı olduğunu göreceksin zaten. Ama tek tavsiyem Ryzen 5 5600'dan aşağı bir işlemci almaman olur.

Ben bu linkteki sistemi aldım fakat yaklaşık bi 4000 TL kadar yükseltme ile. Elime ulaşmasını bekliyorum.
İnanın aylardır araştırıyorum son 2 hafta içerisinde 6700XT ilgimi çekti yayın yaparkenki benchmarklara kadar baktım ve cidden çok sağlam bir kart. Önerinizi düşüneceğim çok teşekkür ederim tavsiyelerinize açığım. Sisteminizi güle güle kullanın :)

Yeni konular

Geri
Yukarı