RTX 3070 nvlddmkm hatası

Daha fazla  
Olay penceresinde bu hatayı "nvlddmkm" aldım ve ekran kapanıp açıldı. Görüntü hafiften yeşillendi sonra ekran kapandı ve açıldı. DDU ile ekran kartı driverını temiz kurulum yaptıkdan bu zamana kadar olmamıştı. Beş altı gündür diyelim. Tek değişiklik PC'de bu gün yeni RAM'lar geldi onları taktım PC'ye. Ama eski RAM'lerde de yaptı ondan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Sadece YouTube'da video izlerken yapıyor ve şöyle deyim sık değil gün içinde PC beş altı saatten fazla açık kalırsa yapıyor başka zaman rastlamadım. Bu arada ekran kartını değiştikden sonra bunları yaşadım. RTX 3070 ASUS ROG var PC'de.
Bu neden kaynaklı olabilir?

1605827333875.png

1605827371956.png

Sistemim imzamda var. PC'de heaven benchmark 4.0 yüklü ama hangi ayarlarda yapacağım standart ayarlardamı yapim.

Heaven benchmark 4.0'da değil de Home - UserBenchmark bu linkten direkt yukarıda indirme linki var standart zaten başka ayarı da yok hem aynı test olsun ki bir performans sıkıntısı var mı anlayalım.

Benimki de böyle çıkıyor bir tık performans olarak sıkıntısı var hata da düzelmedi zaten hala bir garantiye yollayacağım baksınlar ne olur ne olmaz.

Eki Görüntüle 818119Eki Görüntüle 818120

Garantiye gidip gelince buradan bana da bilgi verirsen sevinirim üstat hayırlısı olsun ama ben ekran kartında sorun olduğunu sanmıyorum yine de workstation senin bayağı yüksek çıkmış işlemci ile mi anakart ile mi alakalı o ya da senin sistemde sanırım 32 GB RAM var.

Bu hata genelde stabil olmayan RAM kaynaklı oluyor. RAM OC'yi fazla abartarak aynı hatayı elde edebiliyorum. Mesela 3800 MHz CL17 denersem bu hatayı alıyorum fakat CL18 yaptığımda hata kayboluyor.

Benim RAM'ler sorunluydu RAM'leri değiştim bak o aklıma gelmedi acaba ondan düzelmiş olabilir mi?

Benim RAM'ler sorunluydu RAM'leri değiştim bak o aklıma gelmedi acaba ondan düzelmiş olabilir mi?

Bakalım umarım RAM'ler sıkıntılıdır yarın bir test yapacağım.
Garantiye gidip gelince buradan bana da bilgi verirsen sevinirim üstat hayırlısı olsun ama ben ekran kartında sorun olduğunu sanmıyorum yine de workstation senin bayağı yüksek çıkmış işlemci ile mi anakart ile mi alakalı o ya da senin sistemde sanırım 32 GB RAM var.

Sanırsam işlemci ile alakalı i9 10850K var OC ile 5.3 GHz'de kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı