Çözüldü RTX 3070 sistemde "Nvlddmkm" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mehmetgs

Hectopat
Merhabalar öncelikle 3 ay önce sistem topladım. 2 aydır mavi ekran alıyordum. Sorun RAM'lerle alakalıymış. İadesini verdim. Yeni RAM aldım ve mavi ekranlardan kurtuldum.

Şükür dedim şimdi de başıma nvlddmkm görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu yazısı çıkıyor. Chrome'den YouTube'da sayfa yenilerken 2 kere başıma geldi. Şimdi Assassin's Creed Valhalla oynarken Ubisoft oyun çöktü dedi. Olay görüntüleyicisinde bu hata vardı. Dün 2 saat Kingdom Come: Deliverance oynadım böyle bir hata ile karşılaşmadım mesela. Minidup dosyası paylaşmak isterdim sizinle ama minudup dosyasında hata yok hiç paylaşabileceğim.

Anakartta BIOS güncellemesi var RTX30 kartlara bar boyutlandırmasını ve yazılım kararlılığı diye ama beta sürüm son 2 BIOS Driver'ı ondan yüklemek ile yüklememek arasında kaldım.

Aynı hatayı alan ya da yazılım ile alakalı deyip içimi rahatlatacak insanlar var mı? 😀 Şimdiden teşekkür ederim.
Sistem özellikleri.
MSI Ventus 3X RTX 3070.
i5 10600KF.
ASUS Z490v.
Corsair Vengeance RGB Pro 3600 MHz 2*16
Sistem 1 TB SanDisk Ultra M.2 NVMe üzerine kurulu.
Windows 10 20h2.

Dosya Ekleri

• IMG_20210128_203319.jpg
    IMG_20210128_203319.jpg
    201,3 KB · Görüntüleme: 85
Çözüm
Mehmet bey sorunu çözdünüz mü?

Evet çözdüm Nvidia Amerika ile görüşerek 1 aydır hata almıyorum.

Soruna neden olan Windows Update'nin bilgisayarı başlar başlamaz yüklediği driver üzerine kurduğumuz driver mış.

İlk önce NVIDIA son Driver'ı siteden indiriyorsun aynı zamanda DDU'yu indiriyorsun sonra internet bağlantısını kabloyla ise arkadan söküyorsun Wi-Fi ile ise Wi-Fi bağlantısını internete yeniden başlatsanda bağlanmıycak sekilde kapatıyorsun.
Sonra DDU ile ekran kartını siliyorsun.
Yeniden başladıktan sonra C surucusu program files ve program files X86 icinde kalan kalıntı dosyaları da siliyorsun.
Ondan sonra indirdiğin son ekran kartı Driver'ını kuruyorsun ondan sonra yeniden başlatıp interneti bağlıyorsun.
İnterneti kesme nedenimiz Windows'un DDU ile kaldirsan bile aniden yüklediği bilgisayar acılır acilmaz NVIDIA Driver'ini yüklememesi için. NVIDIA Amerika'nın dediği yazılım çakışmasi bu sebebten oluyor şu an sıkıntısız kullanıyorum.
Bu hata stabil çalışmayan RAM yüzünden oluyor genelde. BIOS üzerinden XMP kapayın ve sorun çözülecek mi kontrol edin.

Bu arada eski ramler yüzünden sürücüler bozulmuş olabilir. Her şeyden önce DDU ile sürücü kaldırıp temiz GPU sürücü kurulumu yapın.

Bu hata stabil çalışmayan RAM yüzünden oluyor genelde. BIOS üzerinden XMP kapayın ve sorun çözülecek mi kontrol edin.

Bu arada eski RAM'ler yüzünden sürücüler bozulmuş olabilir. Her şeyden önce DDU ile sürücü kaldırıp temiz GPU sürücü kurulumu yapın.

2. RAM bu ilk RAM mavi ekran verdiriyordu bunada gittim başka yerden aldım hata yok RAM'de ama bir deniyeyim dediğinizi.
O RAM'lar değiştikten sonra temiz kurulum yapıldı.

Bu arada eski RAM'ler yüzünden sürücüler bozulmuş olabilir. Her şeyden önce DDU ile sürücü kaldırıp temiz GPU sürücü kurulumu yapın.

RAM değil de galiba yazılımsal RTX 3070 2. çıkan driver 457.30 döndüm şu an 3 saattir oyundan atmadı o hatayı da vermedi 1 hafta bir deneyimleyim bakalım ne olacak.

Evet çözdüm Nvidia Amerika ile görüşerek 1 aydır hata almıyorum.

Soruna neden olan Windows Update'nin bilgisayarı başlar başlamaz yüklediği driver üzerine kurduğumuz driver mış.

İlk önce NVIDIA son Driver'ı siteden indiriyorsun aynı zamanda DDU'yu indiriyorsun sonra internet bağlantısını kabloyla ise arkadan söküyorsun Wi-Fi ile ise Wi-Fi bağlantısını internete yeniden başlatsanda bağlanmıycak sekilde kapatıyorsun.
Sonra DDU ile ekran kartını siliyorsun.
Yeniden başladıktan sonra C surucusu program files ve program files X86 icinde kalan kalıntı dosyaları da siliyorsun.
Ondan sonra indirdiğin son ekran kartı Driver'ını kuruyorsun ondan sonra yeniden başlatıp interneti bağlıyorsun.
İnterneti kesme nedenimiz Windows'un DDU ile kaldirsan bile aniden yüklediği bilgisayar acılır acilmaz NVIDIA Driver'ini yüklememesi için. NVIDIA Amerika'nın dediği yazılım çakışmasi bu sebebten oluyor şu an sıkıntısız kullanıyorum.

Son düzenleme:
Çözüm
Mehmet bey,

Benim sorunum şu RTX 2080SUPER ekran kartım var. CS:GO'da sadece oluyor dust2 de terörde bir anda oyun donuyor mecbur Alt+Tab yapıp oyunu kapatıp açmam gerekiyor Windows olay günlüğüne baktığımda bu sizin aldıgınız hata yazıyor en kısa zamanda dediklerinizi yapacağım umarım sorunum çözülür teşekkürler.

Bir de.

Mehmet bey,

Benim sorunum şu RTX 2080SUPEr ekran kartım var. CS:GO'da sadece oluyor dust2 de terörde bir anda oyun donuyor mecbur Alt+Tab yapıp oyunu kapatıp açmam gerekiyor Windows olay günlüğüne baktığımda bu sizin aldıgınız hata yazıyor en kısa zamanda dediklerinizi yapacağım umarım sorunum çözülür teşekkürler.

Bir deneyin bakalım sizinkide yüzde doksan ihtimalle yazılım çakışmasıdır ama unutmayın yazılım cakışmasına tek Driver'lar değil afteeburne tarzı altta çalışan peogramlarda neden olur?

Afterburner yüklü değil hocam şu an yaptım sizin dediklerinizi bakalım inşallah düzelir artık bayağı sinir etti beni.

Düzelmedi hala maalesef ki dondu yine garip birşeyki sadece dust2 de teröristlerde iken donuyor oyun canı isterse oda bazen sistemde 64 GB RAM olmasına rağmen yani 4 maç girdim donmadı az önce dondu mesela olay görüntüleyicisine baktım şu hata yazıyor csgo.exe uygulamasının grafik donanımına erişimi engellendi.

Geri
Yukarı