RTX 3070 Ti vs 3080

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoyu izleyip fikir edinebilirsin. Üstelik tekrar söylüyorum: 12400F işlemci ile videodaki FPS farkını görmen mümkün değil. O işlemciye maks. 3070 Ti gider.

Bu kartları 2K monitör ile kullanacağını varsayıyorum. 3070Ti'da 8GB Vram bulunuyor ve bu şuan bazı oyunlar için bile yetersiz(HD Texture Pack isteyen). O yüzden 1-2 sene içinde Vram konusunda problem yaşayabilirsin 3070Ti ile.

Seçim sana kalmış. 3080'e indirim gelmesini bekleyebilirsin arada 16-17k Civarına düşüyor fiyatı.

Evet 2k monitöde kullanacağım. Aklıma karşıtıran kısım da aslında VRAM kısmı. Beklerken doların çıkması beni üzebilir ama beklemekde yarar varsa beklenebilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Videoyu izleyip fikir edinebilirsin. Üstelik tekrar söylüyorum: 12400F işlemci ile videodaki FPS farkını görmen mümkün değil. O işlemciye maks. 3070 Ti gider.
12400F neredeyse 10900K ile kafa kafaya hatta bazen önde bile olabiliyor. O yüzden gene görür o FPS farklarını.

1659965304103.png

1659965340697.png

Videoyu izledim teşekkürler. Ama insan bir yerde kendisinin ikna edilme çabası içersinde oluyor ya işte tam oradayım. 3080 için 12400f darboğaz yaptı diyelim. Bu fiyatın çok üstünde olmadan bir öneri verebilir misiniz?

Videoyu izledim teşekkürler. Ama insan bir yerde kendisinin ikna edilme çabası içersinde oluyor ya işte tam oradayım. 3080 için 12400f darboğaz yaptı diyelim. Bu fiyatın çok üstünde olmadan bir öneri verebilir misiniz?
2K monitör ile darboğaz çok ama çok az yaşarsın. Benim attığım testler 1080P'de olmasına rağmen çok fark yok aralarında zaten.

Biraz saçma bir karşılaştırma olmuş, Galax dual 3070Ti ile 3080 Asus Tuf Karşılaştırması. Kaldı ki fiyat farkı 6000TL.

2K oynayacaksan 3070 al 3070Ti gereksiz.

4K alacaksan 3080 almak zorunda(max settings) gibi bir şey. 8GB VRAM texture'lara yetmiyor.

Biraz saçma bir karşılaştırma olmuş, Galax dual 3070Ti ile 3080 Asus Tuf Karşılaştırması. Kaldı ki fiyat farkı 6000TL.

2K oynayacaksan 3070 al 3070Ti gereksiz.

4K alacaksan 3080 almak zorunda(max settings) gibi bir şey. 8GB VRAM texture'lara yetmiyor.

Doğru biraz acemiyim aslında. 10 sene sonra ufak tefek birikimle emektarı değiştirme kararı aldım ama orta yolu bulamadım. Siz 4k olmadığı sürece 3080 gereksiz görüyorsuz dimi yanlış anlamadım?

Hocam bende Gigabyte Aorus Master 3070 var. 2K 144 Hz monitörle her oyunu rahat oynayabiliyorum. Bence ya 3080 al ya da 3070. 3070 Ti ile düz versiyonun çok bir farkını hissetmezsin.

Doğru biraz acemiyim aslında. 10 sene sonra ufak tefek birikimle emektarı değiştirme kararı aldım ama orta yolu bulamadım. Siz 4k olmadığı sürece 3080 gereksiz görüyorsuz dimi yanlış anlamadım?
Yok hocam saçma derken size laf atma anlamıyla dememiştim, Her değişimde bizlerde aynı süreçlerden geçiyoruz :). Ben şuan 3070 kullanıyorum ve 4K gaming'de VRAM sıkıntısı çekiyorum. 2K'da öyle bir sıkıntı çekmiyorum.

Her şey paraya çıkıyor işin sonunda. Para yetiyorsa 3080 mis gibi kart, 2K da oynasan yağ gibi oynarsın. 3070 yerine 3070 Ti da alabilirsin tabi kartların rank tablosuna bakıp fikir edinebilirsin. Her markanın her kartı güzel olmuyor.

Isınma sorunu yaşayabilirsin, coil whine sorunu yaşayabilirsin, Fan sesi vs sorunu da yaşayabilirsin.

Bunları iyi araştır, senin ihtiyacını ne görür ona karar ver. Forza Horizon 5 2K full ayarlarda 100+ Fps bana yetiyor mesela ama sen RDR2 'de de 100 fps +120 fps göreyim diyorsan yine yol 3080'e çıkıyor.

Kısaca bütçe her şey, ne kadar fedakarlık yapabilirsin soru o günün sonunda.

Yeni konular

Geri
Yukarı