RTX 3070 Ti vs. 3080

Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. PSU konusunda pek bilgi sahibi olmadığım için danışmak istedim. Sanırım 750W GPU için yeterli olacaktır. Peki tüm sistemi hesaba kattığımızda durumda bir değişiklik olur mu? Sistemi yaklaşık 2 ay kadar R5 3600 ile kullanacağım daha sonra 5800X'e geçiş yapacağım.

@Kelebek_1034 @cenkkk ve diğer arkadaşlar bir fikriniz var mı acaba?

Son düzenleme:
Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. PSU konusunda pek bilgi sahibi olmadığım için danışmak istedim. Sanırım 750W GPU için yeterli olacaktır. Peki tüm sistemi hesaba kattığımızda durumda bir değişiklik olur mu? Sistemi yaklaşık 2 ay kadar R5 3600 ile kullanacağım daha sonra 5800X'e geçiş yapacağım.

@Kelebek_1034 @cenkkk ve diğer arkadaşlar bir fikriniz var mı acaba?

Kullanabilirsiniz hocam bir sorun olmaz, PSU gayet üst seviye bir model, daha fazla güç isteyen bileşenlere de yeter. 5800X ve RTX 3080 sistemin tam yük altında çekeceği maksimum güç diğer bileşenleri de hesaba katarsak nadiren 500W'a yaklaşır.

Arkadaşlar başka bir markanın 600W tam güç verebilen powerSupply'ını paylaştım ve 3090 + 3900X sorunsuz çalıştırıyor. Kaldı ki Core Reactor çok daha güçlü bir ürün + 750W. Çok rahat yetecektir, hiç masrafa gerek yok.

Geri
Yukarı