Çözüldü RTX 3070 ve R5 5600X sisteme Hackintosh kurulur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

remmshain

Hectopat
Daha fazla  
İyi sosyaller.

Bilgisayarim icin koklu bir degisiklige gitmek istiyorum ve Mac arayuzunu seviyorum. Elimdeki sisteme Hackintosh kurabilir miyim?

Ekran karti: Palit RTX 3070 Gaming Pro.
Islemci: AMD R5 5600X.
RAM: 32 GB Crucial Ballistix.
Anakart: ASUS ROG STRIX B550-A

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sistemin uyumsuz, kuramazsın. Kurmayı başarsan bile 2 MB VRAM ile hiçbir şey yapamazsın. Masaüstü bile kasar.
Hayir, sadece gorunum icin degil. Edit yapiyorum, universite islerim oluyor ve ayni zamanda photoshop yapiyorum.
Bu işleri normal windows veya linux kurulu laptoplarda yapabiliyor illa diyorsan param fazla gitsin git al macbook.
Senin paran istersen çöpe atarsın istersende macbook alıp çöpe atarsın.

Macbook iyi güzel fakat boşa para ayın performansı verip aynı işleri yapacağın laptop 20k civarlarındayken macbook ile 40k verip yapıyorsun.
Anca macbook çok istersin o zaman alırsın, yoksa marka takıntısı olmayan insanın alıcağı şey değil.

Bu işleri normal windows veya linux kurulu laptoplarda yapabiliyor illa diyorsan param fazla gitsin git al macbook.
Senin paran istersen çöpe atarsın istersende macbook alıp çöpe atarsın.

Macbook iyi güzel fakat boşa para ayın performansı verip aynı işleri yapacağın laptop 20k civarlarındayken macbook ile 40k verip yapıyorsun.
Anca macbook çok istersin o zaman alırsın, yoksa marka takıntısı olmayan insanın alıcağı şey değil.
Aslında gayet güzel cihazlar, batarya ömrü olsun işlemcileri olsun fazlasıyla tatlı fakat konu sahibinin elindeki sistem bütün işlerini yapar.
Bir de şunsular var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

O kadar değiştiresin varsa Linux kuralım oraya da bana kalırsa konu sahibi için en ideal işletim sistemi Windows olur.

Bu iş için en uygun dağıtım hangisidir, izlemem gereken adımlar nelerdir? (Google'a sormaya üşendim...)
Son kullanıcı için her şeye Ubuntu diyorum. Bana kalırsa Kubuntu iyi gider.

Bir dağıtımda yaptığını diğer dağıtımda yapamaman için hiç bir sebep yok.

Aslında gayet güzel cihazlar, batarya ömrü olsun işlemcileri olsun fazlasıyla tatlı fakat konu sahibinin elindeki sistem bütün işlerini yapar.
Bir de şunsular var.

O kadar değiştiresin varsa Linux kuralım oraya da bana kalırsa konu sahibi için en ideal işletim sistemi Windows olur.

Son kullanıcı için her şeye Ubuntu diyorum. Bana kalırsa Kubuntu iyi gider.

Bir dağıtımda yaptığını diğer dağıtımda yapamaman için hiç bir sebep yok.
Kubuntu imajım var hali hazırda gidip onu az sonra flash belleğe atar, 2. işletim sistemi olarak kurarım o zaman.

İyi sosyaller.

Bilgisayarim icin koklu bir degisiklige gitmek istiyorum ve Mac arayuzunu seviyorum. Elimdeki sisteme Hackintosh kurabilir miyim?

Ekran karti: Palit RTX 3070 Gaming Pro.
Islemci: AMD R5 5600X.
RAM: 32 GB Crucial Ballistix.
Anakart: ASUS ROG STRIX B550-A
Biraz paraya kıyabilirim diyorsanız, MyDockFinder diye bir zımbırtı var steam'de kardeşim kullanıyordu oradan gördüm.

Pek tavsiye etmemekle beraber, referans olması bakımından bu görseli bırakmak istedim:

Ekran görüntüsü 2023-10-11 111544.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı