RTX 3080 12 GB vs RX 6900 XT 16 GB

4K oyun oynayacaksan 16 GB ekran kartı elbette daha avantajlı olur. Ray tracing ve yazılım sorunu olmayan ekran kartı istiyorsan RTX 3080 daha iyidir.

6900 XT hem daha az güç tüketiyor hem de daha fazla FPS veriyor.

6900 XT: 300W
Screenshot_2022-09-11-23-38-25-148_com.android.chrome.png

RTX 3080: 320W
Screenshot_2022-09-11-23-38-41-648_com.android.chrome.png

10FPS fark fazla bir kayıp değil bence testlere baktım da fazla bir açıklık yok hatta yeri gelince aynı performansı sergiliyor.

Bana kalırsa böyle bir kartta oyunlarda mutlaka Ray Tracing açmak isteyeceksindir ve bariz bir FPS farkı yaratır ayrıca NVIDIA teknolojisi ve yazılımı bana göre çok daha iyi.

2K ve 4K için 12 GB VRAM yeterlidir.

Yani net olarak RTX 3080 almanı öneririm.

2K ve 4K için 12 GB VRAM yeterlidir.

Yani net olarak RTX 3080 almanı öneririm.
12 GB her zaman yeterli olmuyor. Dün 23 GB VRAM kullanan oyun gördüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3080 almaya karar verdim şu an. Fakat sistem toplama konusunda hiçbir bilgim yok. Konuya hakim arkadaşlar bu konu üzerinden sistem önerirlerse çok sevinirim. Yeni konu açamıyorum site kuralları gereği. Bütçem 35 bin civarı. 2K monitör de dahil olacak sisteme
@messinicocugu @452252 @xXenom Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Son düzenleme:
12 GB her zaman yeterli olmuyor. Dün 23 GB VRAM kullanan oyun gördüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
O testte bir sıkıntı var oyunun önerilen sistem özelliklerinde 8gb vram yeterli olduğu gözüküyor.

Bu da rtx 3080 testi.

O testte bir sıkıntı var oyunun önerilen sistem özelliklerinde 8gb vram yeterli olduğu gözüküyor.
Attığın testte RTX 3080 var. 10 GB aşamadığı için orada kalmış zaten. RTX 3060 olanı izle. 1080p'de bile 9 GB kullanıldığını görürsün. Benim attığımda 4K ve ayarlar maksimuma çekildiği için 23 GB normal.

Yeni konular

Geri
Yukarı