RTX 3080 için 2K vs 4K

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu oyunu bile 4K Ultrada oynatabiliyorsa her oyunu oynatır. Kartın hakkı 4K. Bazı oyunlarda VRAM yetmeyebilir.

Teşekkürler herkese 2K mantıklı fazla uçmaya gerek yok o zaman.
Size şöyle belirtiyim 4K'da leş bir kart değil kesinlikle yanlış anlaşılmasın yaklaşık 1.5 senedir bende kullanıyorum RTX 3080, 5900X işlemci ile ancak yeni çıkan oyunlarda 4K'da belli yerlerde FPS düşüklüğü ve kasmalar yaşayabilirsin.

Size şöyle belirtiyim 4K'da leş bir kart değil kesinlikle yanlış anlaşılmasın yaklaşık 1.5 senedir bende kullanıyorum RTX 3080, 5900X işlemci ile ancak yeni çıkan oyunlarda 4K'da belli yerlerde FPS düşüklüğü ve kasmalar yaşayabilirsin.
Doğrudur tabi dostum benimde sormak istediğim oydu zaten, en iyi performans veren hangisi ise ona talibim sağolun.

5600x tek çekirdek performansı daha üstün olması lazım
12400F hem tekli hemde çoklu çekirdek performansı daha yüksek hocam.

Son düzenleme:
2K'da 140+FPS rahat alıyor. 4K için 60 FPS veriyor.
Ben olsam 4K 60 Hz monitör için dökeceğim parayla 2K 165 Hz monitör alır rahatıma bakarım.

4K 60FPS > 2K 144FPS

Lakin şuan bu FPS değerini veriyor hatta bazen 60 altına düşüyor. 2023 sonrası hafif hafif 4K yetersizlikler görülebilir. Ultradan Yükseğe, yüksekten ortaya derken kart bir yerden sonra yetersiz kalacak.

O yüzden ileriyi düşünerek ya 2K 144Hz ya da en düşük 3080ti 👍

4K'da can sıkabilir 4K İçin giriş seviyesi bir kart bence. 10GB VRAM İle tam bir facia. 2K İle maksimum performans alırsın. 5800X işlemci ile 2K kullanıyorum ben her şey en yüksek ayarlarda 120-130 FPS altına düşen oyun sayısı optimizasyon özürlüler(Cyberpunk2077) hariç yok diyebilirim. 4K Çözünürlükte çoğu oyunda FPS çakılır.

3080 10 ASUS OC sahibiyim. Kesinlikle 4K'den uzak dur. 3080 4K için yetersizdir. Ayrıca 2K tam oyun monitörüdür. 4K da kullandım kör oluyordum neredeyse. 2K ve 4K monitorler işlemciyi ekran kartını yorarlar. Eskiden işlemcim 8700K ve 3080 iken darboğaz yaşıyordum 2K monitör ile. Şimdi 13900k ya geçtim. Rahatladımama şimdi de ekran kartım işlemcimin hızına yetişemiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı