RTX 3080 LHR mining OC ayarları ve kazım gücü nasıl?

zagzirus

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Kartım ASUS ROG STRIX 3080 LHR white Edition. Biraz internet araştırması ve biraz da deneme yanılma ile aşağıdaki değerlere ulaştım. Sıcaklık ve aldığım hashrate oranım hakkında yorum yapabilir misiniz? Power limiti biraz daha düşürsem sorun olur mu? Sistem çöker mi? 258W çekiyor şu anda. Değerlerim aşağıdadır.

Dosya Ekleri

• benim ayarlarım.jpg
    benim ayarlarım.jpg
    122,7 KB · Görüntüleme: 330
Son düzenleyen: Moderatör:
Power limiti biraz daha düşürmeyi deneyin sıcaklık düşeceği için fan hızını da düşürürsünüz böylece.

Power limiti biraz daha düşürmeyi deneyin sıcaklık düşeceği için fan hızını da düşürürsünüz böylece.
hocam düşürdüm %65 te 240 w çekiyor. Memory de +1600 yaptım. 75-77 mhs arasında kazım yapıyor. Çekirdek sıcaklığı 42, ram sıcaklığı 76-78 şuan buz gibi gidiyor maşallah. Fanı 80 e aldım ama. Aksi halde memory 82-84 lere çıkıyor.

Değerler iyi gibi. Biraz daha ince ayar yapılabilir ama stabilse kalsın ya da uğraşırım derseniz az daha zorlayın. Sıcaklık ve güç tüketimini bir tık daha düşürseniz yeter zaten.

Ek olarak neden Windows 7 kullanıyorsunuz ? Merak ettim özel bir sebebi var mı ?

Değerler iyi gibi. Biraz daha ince ayar yapılabilir ama stabilse kalsın ya da uğraşırım derseniz az daha zorlayın. Sıcaklık ve güç tüketimini bir tık daha düşürseniz yeter zaten.

Ek olarak neden Windows 7 kullanıyorsunuz ? Merak ettim özel bir sebebi var mı ?
Çift işletim sistemi kullanıyorum, win7 uyumlu genelde kulladığım programlar. 75mhs bu kart için sanırım uygun daha fazla kartı zorlamak istemiyorum. Çekirdek 45, Ram sıcaklığı 78-82 arasında. Sizce uygun mu? 236w güç çekiyor. Power limiti %64 de. Gücü düşürünce kazımda 70 lere kadar geriliyor.

Geri
Yukarı