RTX 3080 sistemde 650 Watt Performax PSU kullanılır mı?

Hawex

Hectopat
RAM
24 gb
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba, bende Performax marka 650 watt bir güç kaynağı bulunuyor. Bugün RTX 3080 ekran kartını aldım ve sisteme taktım. Oyuna girdiğim anda fan ışıklarında bir yanıp sönme fark ettim ve şu an gerçekten endişeliyim. Oyunu hemen kapattım ve her şey düzgün görünüyor. Ancak çok fazla param kalmadı. Sizce ne yapmalıyım? Hangi güç kaynağını önerirsiniz?

Merhaba, bende Performax marka 650 watt bir güç kaynağı bulunuyor. Bugün RTX 3080 ekran kartını aldım ve sisteme taktım. Oyuna girdiğim anda fan ışıklarında bir yanıp sönme fark ettim ve şu an gerçekten endişeliyim. Oyunu hemen kapattım ve her şey düzgün görünüyor. Ancak çok fazla param kalmadı. Sizce ne yapmalıyım? Hangi güç kaynağını önerirsiniz?

Anakart nedir ve hangi uygulamda böyle?

Anakart B450 m a Pro Max Cyberpunk 2077.

Bende de RTX 3060 Ti R9 5900X B450M 8x2 GB RAM 750 watt PSU var elimdeki watt metre ile ölçünce 2 side altında ortalama 500 watt civarı çekiyor "tam yük altında durmaksızın" PSU'yu biraz yükseltmeniz güzel olacaktır eğer ekran kartında bir ısı problemi ve fanlarda dönmeme FPS sorunu gibi şeyler yoksa ciddi bir şey değil eğer yazılımı mevcut ise oradan bir bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı