RTX 3080 Ti Twitch yayını kasıyor

Elandeer

Kilopat
Twitch'te yayın açıyorum ancak yayınım kasıyor. Twitch Studio'da denedim sonuç çok kötüydü. Streamlabs'e geçtim biraz daha iyi oldu ancak kasmaya devam ediyor.
Öncelikle sistem özelliklerimi belirteyim, zaten yeterince güçlü.
Ekran kartı: RTX 3080 Ti.
İşlemci: R9-3900X
RAM: 32 GB.
SSD: 4 TB.
PSU: 1000W.

İnternet hızı download 1000 Mbps, upload 50 Mbps.

Streamlabs ayarlarım: Çıkış kısmında hem ekran kartı hem software denedim sonuç değişmedi. Bit 6000, CPU kullanımı faster. Video kısmında temel çözünürlük 2K, çıkış 1080p. 720p denedim sonuç değişmedi. Boyut düşürme bilinear. FPS 60, 50 ve 30 denedim sonuç değişmedi. Gelişmiş kısmında işlem önceliği high.

Yayınlarımda aşırı derecede kasma durumu söz konusu. Yardımcı olabilir misiniz?

Bilgisayarınızda internetiniz de sorunun temeli olmak için çok üst seviye görünüyor. Yayını Nvenc ile ekran kartınız üzerinden verin. Windows'un oyun performansını arttırmak için yaptığı bir çok dalavere var. Onlardan dolayı yayın programlarının önceliği çok geriye atılıp kasmaya sebep olabiliyor. Streamlabs'i yönetici olarak çalıştırarak deneyebilir misiniz? Ek olarak madem değiştirmeye eğimlisiniz, OBS'e geçmenizi öneririm. Daha fazla özgürlük veriyor, ileride kendinizde geçmek isteyebilirsiniz. Şimdiden aşina olursunuz.

Bilgisayarınızda internetiniz de sorunun temeli olmak için çok üst seviye görünüyor. Yayını Nvenc ile ekran kartınız üzerinden verin. Windows'un oyun performansını arttırmak için yaptığı bir çok dalavere var. Onlardan dolayı yayın programlarının önceliği çok geriye atılıp kasmaya sebep olabiliyor. Streamlabs'i yönetici olarak çalıştırarak deneyebilir misiniz? Ek olarak madem değiştirmeye eğimlisiniz, OBS'e geçmenizi öneririm. Daha fazla özgürlük veriyor, ileride kendinizde geçmek isteyebilirsiniz. Şimdiden aşina olursunuz.
İndiriyorum hocam OBS şimdi. Arayüzüne aşina değilim biraz öğrenmem gerekicek. Teşekkürler.

Dostum OBS'de de aynı şekilde sorun yaşıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı