RTX 3080 Valorant düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

iEzer

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB ram 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
1 TB
Ekran kartı
Rtx 3080
İşlemci
Intel core i7 11800H
MSI GP76 Leopard RTX 3080 laptopum var arkadaşlar. Valorant'ta 100-120 FPS görüyorum, görüntü kalitesi en yüksete de böyle en düşükte de. Çözümü olan var mı, başka oyunlarda test yapma şansım olmadı.

Gördüğüm kadarıyla o işlemcinin Valorant performansı vasat, RTX 3080'in burada yapabileceği bir şey yok maalesef. RAM'de 1 adet ise şu videodan düşük alman normal. İki adet ise @Mantony dediğini dene.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MUX Switch açtınız mı?
Nasıl açılıyor bilmiyorum hocam 😅 ne olduğunu da bilmiyorum gerçi 😅
Gördüğüm kadarıyla o işlemcinin Valorant performansı vasat, RTX 3080'in burada yapabileceği bir şey yok maalesef. RAM'de 1 adet ise şu videodan düşük alman normal. İki adet ise @Mantony dediğini dene.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ram 1*16 yani 2 slotada takıcam ama anca 1-2 aya 😅

Ram 1*16 yani 2 slota da takacağım ama anca 1-2 aya 😅

O zamana kadar bu aldığın performansın çok üzerini bekleme, dediğim gibi maalesef Valorant işlemci ve RAM'e çok bağlı bir oyun ekran kartı ne kadar güçlü olursa olsun kullanmıyor bile. 100-120 tabii o işlemci için yine düşük ama odağını işlemci performansına ve RAM'lere verirsen performansın artacaktır.

Arka plan uygulamaları varsa kapatırsın, RAM'leri çiftlersin, şu MUX switch nedir onu kontrol edersin vb.

MSI'ın yazılımında Discrete Graphics Mode yazan bir yer var mı?

RAM'in tek kanal olması da performansı etkiler hocam.
Buldum onu hocam şuan değiştirdim bakalım olursa belki bu şekil olur
O zamana kadar bu aldığın performansın çok üzerini bekleme, dediğim gibi maalesef Valorant işlemci ve RAM'e çok bağlı bir oyun ekran kartı ne kadar güçlü olursa olsun kullanmıyor bile. 100-120 tabii o işlemci için yine düşük ama odağını işlemci performansına ve RAM'lere verirsen performansın artacaktır.

Arka plan uygulamaları varsa kapatırsın, RAM'leri çiftlersin, şu MUX switch nedir onu kontrol edersin vb.
Sağolun hocam Rami en yakın sürede çiftliyeceğim zaten muxu da halletim birde şimdi deniyeceğim

Geri
Yukarı