RTX 3080'li sistem önerisi

Bütçe
25.000
Aynı gibiler diyeyim. Monte gelebilir aslında yine de müşteri hizmetlerine sorman daha sağlıklı olur.
yardımların için çok teşekkür ederim en azından mantıklı bir sistem oluşturmama sebep oldun çok teşekkür ederim

Aynı gibiler diyeyim. Monte gelebilir aslında yine de müşteri hizmetlerine sorman daha sağlıklı olur.
son olarak bunu da buldum bunun ekran kartı 3060 tı tek farkı bu herhalde sence farka değer mi yoksa bu hafta senin önerdiğini alıcam.

Son olarak bunu da buldum bunun ekran kartı 3060 tı tek farkı bu herhalde sence farka değer mi yoksa bu hafta senin önerdiğini alıcam.

Pahalı ve ekran kartı biraz daha güçsüz. Benim attığım bundan daha iyi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ek olarak yalnızca kasaya 20K vermeyi göze alıyorsan bu var. RX 6800 bayağı kaslı ve 16 GB VRAM'li bir kart ama 1080P'ye bir boy büyük, 2K için daha mantıklı bir kart bana göre.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kısaca o paraya 3060 Ti pek mantıklı olmuyor özellikle de RX 6800 gibi 3070 Ti ile kapışan bir kart varken. O seçeneği ele. Ben yine de sana 6700 XT'nin fazlasıyla yeteceğini düşünüyorum.

Pahalı ve ekran kartı biraz daha güçsüz. Benim attığım bundan daha iyi.

Ek olarak yalnızca kasaya 20K vermeyi göze alıyorsan bu var. RX 6800 bayağı kaslı ve 16 GB VRAM'li bir kart ama 1080P'ye bir boy büyük, 2K için daha mantıklı bir kart bana göre.

Kısaca o paraya 3060 Ti pek mantıklı olmuyor özellikle de RX 6800 gibi 3070 Ti ile kapışan bir kart varken. O seçeneği ele. Ben yine de sana 6700 XT'nin fazlasıyla yeteceğini düşünüyorum.
haklısın senin önerdiğin bana hayli hayli yeter zaten 1080p kullanıyorum, bu sistemin benzerinde ısınma oluyor diye gördüm bu soğutma yeter mi sıvı soğutma mı olması lazım

Haklısın senin önerdiğin bana hayli hayli yeter zaten 1080p kullanıyorum, bu sistemin benzerinde ısınma oluyor diye gördüm bu soğutma yeter mi sıvı soğutma mı olması lazım.

Önemli olan abartı derecelere çıkmaması çünkü stok fan yetersiz. Kule tipi alırsan çok ısınmasını tamamen engeller, sıvı soğutma takarsan daha da serin çalışır. Pratikte ikisi de yeterli bütçene ve zevkine göre hava ya da soğutma tercihi sana kalmış.

Önemli olan abartı derecelere çıkmaması çünkü stok fan yetersiz. Kule tipi alırsan çok ısınmasını tamamen engeller, sıvı soğutma takarsan daha da serin çalışır. Pratikte ikisi de yeterli bütçene ve zevkine göre hava ya da soğutma tercihi sana kalmış.
yeterli ise abartıya gerek yok yardımların için tekrardan teşekkür ederim

1080p çözünürlük için almayı düşünüyorum, genelde oyun oynuyorum ve toplayacağım PC'nin beni uzun süre götürmesi ve ileride çıkacak oyunları oynatmasını istediğimden dolayı toplamak istiyorum.

Bunlar 3080 için yeterli midir yoksa düşük kalır mı 7600X yeterli midir pek bilgim yok o yüzden soruyorum teşekkürler.
Hocam 7600x 5800x3d 13600K ayarında oyun işlemcisi sayılır FPS testlerine bakabilirsiniz. 15 bine ekran kartsız gayet de güzel toplanır.
Hardware Unboxed da videosu mevcut 50 oyunda %4 fark var.

@efygz21
16.911 TL ediyor
7600X ile 3080 kullanmışlar gördüğün gibi gayet de iyi. İkinci el bir 3080 i rahat 9-10 bulursun 25 bandına yeni nesil + 3080 sistemin olur ileride 3080 i satar 40 serisi bir karta da geçiş yapabilirsin.

Son düzenleme:
Çok basit. Ekran kartını zaten tutup slotuna yerleştiriyorsun çocuk oyuncağı. Soğutucu için ise videolar var bunun gibi.

Bir şey soracağım şimdi sistemi almayı düşünüyorum ama soğutcu 1.200 TL olmuş senin önerdiğini alıp kendim monte edeceğim de. Normalde işlemci üzerinde fan oluyor herhalde onu çıkarıp takıcaz değil mi ya da olmuyor mu? Bir de parçalar monte haldeyken takabilir miyim yoksa parçaları çıkarıp öyle mi takmam gerekir

Bir şey soracağım şimdi sistemi almayı düşünüyorum ama soğutcu 1.200 TL olmuş senin önerdiğini alıp kendim monte edeceğim de. Normalde işlemci üzerinde fan oluyor herhalde onu çıkarıp takıcaz değil mi ya da olmuyor mu? Bir de parçalar monte haldeyken takabilir miyim yoksa parçaları çıkarıp öyle mi takmam gerekir

Takabilirsin, parçalar pek engel teşkil etmez. Soğutucu kutusundan fan ve blok ayrı çıkıyorlar. İlk etapta soğutucu bloğu montajlayıp sonra fanı yerleştirmen daha kolay olur.

Takabilirsin, parçalar pek engel teşkil etmez. Soğutucu kutusundan fan ve blok ayrı çıkıyorlar. İlk etapta soğutucu bloğu montajlayıp sonra fanı yerleştirmen daha kolay olur.
yardımların için teşekkür ederim sistemi sipariş verdim ama ödeme ekranında bir sorun oluştu havale ile yolladım ödeme bekleniyor diyor herhalde sabaha karşı geçer ama duyduğuma göre gamingen ile iletişime geçmek çok zormuş maillere cevap atmıyorlarmış ben de daha önce mail attım sistem ile ilgili cevap gelmedi ve telefonlara da cevap vermiyorlarmış sence bir sıkıntı olur mu.

yardımların için teşekkür ederim sistemi sipariş verdim ama ödeme ekranında bir sorun oluştu havale ile yolladım ödeme bekleniyor diyor herhalde sabaha karşı geçer ama duyduğuma göre gamingen ile iletişime geçmek çok zormuş maillere cevap atmıyorlarmış ben de daha önce mail attım sistem ile ilgili cevap gelmedi ve telefonlara da cevap vermiyorlarmış sence bir sıkıntı olur mu.

Sıkıntı olacağını sanmam bugün Cumartesi havale geçer mi bilmiyorum, geçmezse en fazla bundan sebep bir gecikme olabilir. Bir de iletişim linkinde canlı destek oluyordu bunların gün içerisinde ona bakarsın.

Screenshot_7.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı